eXact 2 pomáha obsluhe zefektívniť pracovné toky,

Spoločnosť X-Rite predstavila eXact™ 2, bezkontaktný spektrofotometer novej generácie, ktorý je navrhnutý tak, aby vytvoril celkového riešenie a spojil pracovný tok farieb, tlače a balenia do jedného ručného zariadenia.

eXact™ 2, prvý spektrofotometer s video zacielením pre priemysel tlače, farieb a obalov

eXact 2 je prvé zariadenie na meranie farieb, ktoré sa pripája k úplnému ekosystému softvérových nástrojov vrátane softvéru InkFormulation, ColorCert Suite na kontrolu kvality tlače, digitálnych knižníc farieb PantoneLIVE, NetProfiler na optimalizáciu zariadenia a novej platformy na správu flotily zariadení X-Rite Link pre prehľad o výkone zariadenia v reálnom čase.

Pomocou patentovanej, prvej svojho druhu technológie zacielenia videa Mantis™ (Video Targeting Technology Mantis) a rozhrania dotykovej obrazovky, umožňuje eXact 2 operátorom merať a bezproblémovo overovať požiadavky zákazníkov dvakrát rýchlejšie a s vyššou presnosťou.

eXact™ 2
eXact™ 2, bezkontaktný spektrofotometer novej generácie

eXact 2 je prvý a jediný spektrofotometer, ktorý poskytuje zvýšenú presnosť merania pomocou technológie video targetingu Mantis. Táto patentovaná technológia využíva fotoaparát s vysokým rozlíšením a o 30 % väčší displej, aby obsluhe uľahčili nájdenie presnej oblasti merania. Nastaviteľná výklopná dotyková obrazovka a ľahko použiteľná štruktúra ponuky „dve ťuknutia alebo menej“ skracuje čas prezerania ponúk a zrýchľuje meranie a hodnotenie operátora.

Funkcia digitálnej lupy poskytuje funkcie dynamického (zoom) priblíženia na zachytenie a kontrolu správneho miesta. Obsluha môže vidieť, zväčšovať a ukladať každý obrázok farebného políčka a obrázok merania pre kontrolu na obrazovke zariadenia.

Meria sa to, čo vidíte na obrazovke. Tým sa eliminuje akákoľvek neistota a opätovné meranie.

Okrem toho eXact 2 umožňuje bezdotykové merania a možno ho použiť na meranie mokrej tlačovej farby, aby sa minimalizovala kontaminácia pre väčšiu presnosť, menej opakovaných meraní a menej odpadu zo substrátu.

Dostupné modely

eXact™ 2 je celosvetovo dostupný v troch modeloch: eXact™ 2, eXact™ 2 Xp a eXact™ 2 Plus.
Technické informácie a rozdiely medzi jednotlivými modelmi nájdete na stránkach výrobcu:
https://www.xrite.com/categories/portable-spectrophotometers/exact-family

Pripravil: František Martančík
Zdroj: X-Rite

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo