Nikon superzoom NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR.

Nikon oznámil nový objektív radu Z so zoomom – NIKKOR Z 28-400 mm f/4-8 VR. Objektív prináša úžasné 14,2-násobné priblíženie v kompaktnom a ľahkom tele. Objektív je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám používateľov fotografií aj videí. Je ideálny pre ľudí, ktorí chcú so sebou nosiť iba jeden objektív a byť pripravení na akúkoľvek fotografickú príležitosť, blízko alebo ďaleko.

NIKKOR Z 28-400 mm f/4-8 VR

Vďaka kompaktným rozmerom a hmotnosti iba 725 g nebudete musieť dlho premýšľať, či si tento objektív s 14,2-násobným priblížením zbalíte do tašky, alebo či ho počas prechádzok rovno nenecháte na fotoaparáte Nikon Z. Jeho mimoriadne všestranný rozsah ohniskových vzdialeností poskytuje 28 mm na najkratšom ohnisku, 400 mm pri maximálnom priblížení super-teleobjektívu – a všetko medzi tým.

superzoom NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR
Superzoom NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR.

Pre používateľov, ktorí chcú rozšíriť svoje kreatívne príležitosti na situácie so slabým svetlom alebo rýchlejšiu akciu je tu vstavaná optická stabilizácia obrazu s rozsahom 5,0 EV, ktorá vyrovnáva otrasy. Po nasadení objektívu na fotoaparát Nikon Z vybavený funkciou Synchro VR sa účinnosť stabilizácie obrazu zvýši až na 5,5 EV. Tento objektív navyše využíva rýchly a tichý krokový motor na automatické zaostrovanie, čo umožňuje používateľom rýchlo zaostriť aj na rýchlo sa pohybujúce objekty.

Univerzálny objektív NIKKOR Z 28-400 mm f/4-8 VR neslúži iba na širokouhlé snímanie alebo snímanie vzdialených objektov. Vďaka najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti iba 0,2 m pri 28 mm ohnisku a 1,2 m pri 400 mm ohnisku tento superzoom objektív zvláda aj snímanie zblízka! Maximálny reprodukčný pomer je 0,35x, čo umožňuje používateľom komponovať detailné snímky menších objektov a reprodukovať ich v takmer polovičnej veľkosti.

Nikon superzoom NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR.

Objektív 28-400 mm F4-8 obsahuje 21 optických členov v 15 skupinách vrátane troch asférických a štyroch členov ED s deviatimi lamelami clony. Tento ľahký superzoom sa nezľakne ani počasia: vďaka spoľahlivému utesneniu okolo bajonetu a všetkých pohyblivých častí môžu používatelia využiť na maximum každý výlet, prechádzku a všetky druhy svetla.

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR

• Menej nosenia, viac možností snímania
• Pôsobivé 14,2-násobné priblíženie
• Ľahký a vyvážený
• Stabilizácia obrazu s rozsahom až 5,5 EV
• Skvelý na snímanie zblízka
• Spoľahlivé automatické zaostrovanie
• Utesnený a pripravený na cestovanie

Ďalšie informácie nájdete na adrese:
https://www.nikon.sk/sk_SK/products/lenses

DOSTUPNOSŤ
Nikkor Z 28-400mm F4-8 VR bude dostupný od polovice apríla.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo