Nové roboty Epson GX SCARA sú navrhnuté tak, aby maximalizovali produktivitu, rýchlosť a presnosť.

Na veľtrhu Automatica 2022, ktorý sa bude konať 21.– 24. júna 2022 na výstavisku v Mníchove, si v stánku B5.319 budú môcť návštevníci pozrieť dva nové roboty Epson GX SCARA a intuitívne softvérové riešenie RC+ Express a OPC UA pre odvetvie robotiky.

Nový rad robotov Epson GX-SCARA

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom robotov SCARA a na veľtrhu Automatica 2022 predstaví svoj nový rad s názvom GX-SCARA.

Tento rad robotov Epson rozšíri bezkonkurenčnú ponuku spoločnosti v segmente veľmi kompaktných modelov zameraných na rýchlosť a presnosť. Nová séria GX4 je k dispozícii vo veľkostiach 250, 300 a 350 mm s nosnosťou až 4 kg. Séria GX8 ponúka nosnosť až 8 kg vo veľkostiach 450, 550 a 650 mm.

Epson GX SCARA
Epson GX SCARA

Rad SCARA GX4 aj SCARA GX8 majú jedinečný a veľmi robustný dizajn ramena, čo zabezpečuje veľmi nízke zostatkové vibrácie, hladký pohyb pri rozjazde a zastavení a to pri všetkých rýchlostiach.

Spoločnosť Epson novými robotmi rozširuje svoj rad rýchlych a presných robotov SCARA a zákazníkom tak prináša možnosť vybrať si pre každé priemyselné využitie ten správny stroj. Návštevníci stánku spoločnosti Epson na veľtrhu Automatica budú mať príležitosť vidieť ukážku schopností každého z týchto robotov a tiež príklady rôznych možností využitia.

K ďalším prezentovaným zaujímavostiam bude patriť aj nový variant podávačov dielov Epson IF240 a IF530 doplnených o funkcie čistenia. Súčasťou prezentácie bude aj predstavenie pripravovaného riadiaceho softvéru Epson RC+, ktorý bude podporovať špecifikácie OPC UA a integráciu funkcionalít Priemyslu 4.0, ku ktorým patrí napríklad prediktívna údržba robotických systémov Epson.

Software Epson RC+
Nová verzia softvéru RC+ pre ovládanie robota.

Partnerom spoločnosti Epson na veľtrhu Automatica bude aj spoločnosť MiniTec, ktorá bude prezentovať kolaboratívne automatizované systémy využívajúce riešenie SCARAFLEX.

Volker Spanier, vedúci divízie riešenia pre výrobu Epson EMEAR

„Na veľtrh Automatica sa veľmi tešíme. Je to pre nás po dlhom čase prvá príležitosť stretnúť sa znova osobne s našimi zákazníkmi. Okrem našich nových robotov radu GX budeme vystavovať aj mnoho iných inovatívnych riešení, ktoré našim zákazníkom umožnia účinnejšie a nákladovo efektívnejšie integrovať a riadiť ich výrobné prevádzky.“

|Roboty Epson GX4 a GX8|

Nové high-end roboty Epson SCARA sú určené na maximalizáciu produktivity, rýchlosti a presnosti práce v stiesnených priestoroch. Dokonale sa hodia na nasadenie v celom rade priemyselných odvetví – od montáže automobilových dielov po dávkovanie a podávanie. Pretože celý rad montážnych úkonov je možné vykonávať iba s jednou orientáciou ramena, vyvinuli sme rad GX4 Series s ramenom zahnutým doľava alebo doprava.

Nový rad bude možné vidieť pri práci ako súčasť ukážky v podobe súťaže robotov v rôznych automatizovaných úlohách, napríklad v napodobení chodu hodín (robot GX4 so zahnutým ramenom) alebo v rýchlom pohybe na odber a zakladanie dielov (robot GX8).

|Nová verzia softvéru RC+ na riadenie robotov|

Moderná priemyselná automatizácia vyžaduje, aby aplikácie pre roboty boli flexibilné a prispôsobiteľné. Programovanie a preprogramovanie systémov však môže byť náročné na čas aj prostriedky. Spoločnosť Epson tento problém rieši novou verziou svojho softvéru Epson RC+.

Ten disponuje novým a prehľadným grafickým užívateľským rozhraním, ktoré umožňuje rýchlo tvoriť aj upravovať riadiace programy. Navyše podporuje špecifikácie OPC UA, takže do automatizovaných systémov Epson je možné implementovať funkcionalitu Priemysel 4.0.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo