Aktualizácia firmvéru Nikon Z9 na verziu 5.00.

Nikon oznámil uvedenie firmvéru verzie 5.00 pre svoj vlajkový plnoformátový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9.

Najnovšia aktualizácia prináša rad nových funkcií

Verzia 5.00 prináša rad nových funkcií, ktoré reagujú na potreby používateľov – od zvýšenia flexibility pre športových fotografov až po vylepšenie portrétnej fotografie. To posledné možno dosiahnuť vďaka zavedeniu nových funkcií zjemnenia pleti a vyváženia portrétu, ako aj nastavenia Picture Control – Portrét s bohatými tónmi. V rámci inovácie bola do funkcie automatickej aktivácie spúšte pridaná funkcia rezervácie, ktorá fotografom a filmárom umožňuje určiť dátum a čas začiatku a trvanie snímania, čo znižuje spotrebu batérie a zefektívňuje pracovný postup. V režime Vysokorýchlostné snímanie + navyše pribudla možnosť nižšej rýchlosti [C15], ktorá uľahčuje používanie sériového snímania.

Medzi ďalšie vylepšenia ovládateľnosti Nikonu Z 9 patrí zlepšenie prehľadnosti a zvýšenie počtu funkcií, ktoré možno priradiť vlastným ovládacím prvkom. Manuálne zaostrovanie bude umožnené aj pomocou živého náhľadu s maximálne otvorenou clonou v režime manuálneho zaostrovania, čo používateľom umožní mať plnú kontrolu nad presnosťou manuálneho zaostrenia.

V konečnom dôsledku bol firmvér verzie 5.00 navrhnutý tak, aby zvýšil celkové pohodlie používateľa a zvýšil rýchlosť aj efektivitu jeho práce. V tejto súvislosti môžu teraz fotografi používať nepretržité LED svetlo blesku Profoto A10 ako pomocné svetlo AF. (Poznámka: Je potrebné aktualizovať firmvér Profoto A10 na najnovšiu verziu. Podrobnosti nájdete na webovej stránke Profoto.) Navyše pridanie možnosti Preferovať zaostrovací bod (priorita tváre) umožňuje používateľom vycentrovať tvár fotografovaného objektu na stred displeja a zároveň posúvať fotografie počas priblíženia pri prehrávaní. Tým však zoznam funkcií sprístupnených vďaka firmvéru verzie 5.00 nekončí. Celý zoznam, ako aj možnosť stiahnutia, sú bezplatne k dispozícii v centre sťahovania spoločnosti Nikon.

Spoločnosť Nikon sa neustále snaží vyhovieť potrebám používateľov prostredníctvom pravidelných aktualizácií firmvéru a poskytuje užitočné funkcie. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.nikon.sk.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo