Pohľad na závod Mondi SCP v Ružomberku.

Mondi, svetový líder vo výrobe udržateľných obalov a papiera, nedávno uviedol do prevádzky novú rezaciu a navíjaciu jednotku vo svojom slovenskom závode Mondi SCP v Ružomberku. Zariadenie umožňuje rozšíriť kapacitu v úzkych kotúčoch, čím dopĺňa ponuku portfólia spoločnosti Mondi.

Široké portfólio pre širokú škálu aplikácií

„Našim zákazníkom chceme poskytnúť istotu dodávok pre ich potreby papiera vo fólio formátoch a rôznych šírkach kotúčov, a preto sme potrebovali rozšíriť kapacitu našich úzkych kotúčov,“ vysvetľuje Bernhard Cantzler, riaditeľ marketingu a predaja spoločnosti Mondi Uncoated Fine Paper. Rozšírené portfólio umožňuje spoločnosti Mondi poskytovať služby zákazníkom najmä v profesionálnom polygrafickom a spracovateľskom sektore. Úzke kotúče sa používajú napríklad na tlačové aplikácie alebo sa premieňajú na obálky či bloky na písanie.

IQ ALLROUND Envelope a IQ UNIVERSAL Notebook sú dva z produktov, ktoré sú teraz dostupné v úzkych kotúčoch a zabezpečujú stabilné dodávky papiera spracovateľom.
Ofsetové papiere a papiere na predtlač, ako sú MAESTRO PRINT, IQ PRINT a DNS Performance Plus, používajú profesionálne tlačiarne, ktoré požadujú bezproblémový priebeh tlače a dobré výsledky tlače.

Mondi SCP - nová rezacia a navíjacia jednotka.
Mondi SCP – nová rezacia a navíjacia jednotka.

IQ ALLROUND Envelope – Ideálny papier pre veľkoobjemovú výrobu obálok. Široký rozsah plošných hmotností od 75 do 115 g/m².
IQ UNIVERSAL Notebook – Všestranný papier pre rôzne možnosti použitia. Ideálna voľba pre úlohy, ktoré vyžadujú kombináciu ofsetovej a digitálnej tlače. Dostupnosť plošných hmotností: 75, 80 a 90 g/m².

Udržateľný papier vyrobený v srdci Európy

Toto široké portfólio papiera ponúka Mondi SCP, integrovaný závod na výrobu celulózy a papiera Mondi so sídlom na Slovensku, ktorý spĺňa prísne požiadavky na udržateľnosť. Všetky značky nenatieraného papiera Mondi vyrábané v tomto závode majú certifikát Cradle to Cradle® na bronzovej úrovni. Táto certifikácia zabezpečuje, že bez ohľadu na úroveň sú všetky certifikované produkty bezpečné, cirkulárne a zodpovedne vyrobené. V závislosti od konkrétneho produktu sú papiere označené environmentálnou značkou EÚ a majú certifikát spotrebiteľského reťazca podľa požiadaviek PEFC a/alebo FSCTM.

„Udržateľnosť je základom toho, čo robíme. Spolupracujeme s našimi dodávateľmi, zákazníkmi a partnermi, aby sme sa o krok priblížili k nášmu spoločnému cieľu, ktorým je skutočné, plne obehové hospodárstvo. Aby sme to dosiahli, investujeme do klimaticky efektívnych výrobných prostriedkov a procesov, zodpovedne získavame 100 % nášho dreva a spolupracujeme s nezávislými certifikačnými orgánmi, ktoré potvrdzujú naše normy a prísne európske predpisy.“ vysvetľuje Bernhard Cantzler.
Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo