Smurfit Kappa potvrdzuje, že predstavenstvo a WestRock diskutujú o kľúčových podmienkach potenciálnej fúzie na vytvorenie Smurfit WestRock.

Očakáva sa, že potenciálna fúzia bude zahŕňať vytvorenie novej holdingovej spoločnosti, Smurfit WestRock, založenej a so sídlom v Írsku s globálnym ústredím v Dubline v Írsku a prevádzkami v Severnej a Južnej Amerike so sídlom v Atlante v štáte Georgia. Očakáva sa, že novú spoločnosť bude viesť Tony Smurfit, výkonný riaditeľ írskej spoločnosti od roku 2015.
Smurfit Kappa Group and WestRock
Potenciálna fúzia medzi Smurfit Kappa Group a WestRock.

Dohoda by vytvorila obalového giganta s vedúcimi pozíciami na trhu v USA a Európe. Tieto dve firmy v súčasnosti ako nezávislé spoločnosti zamestnávajú približne 110 000 ľudí. Spoločnosť Smurfit Kappa, vedená generálnym riaditeľom Tonym Smurfitom, uviedla, že predstavenstvá oboch spoločností veria, že fúzia predstavuje „jedinečnú príležitosť na vytvorenie hodnoty“. Jednorazové náklady na reštrukturalizáciu sa odhadujú na 235 miliónov USD.

Potenciálna fúzia medzi Smurfit Kappa Group a WestRock, by mohla výrazne urýchliť expanziu Smurfitu do USA a ďalších krajín v Amerike, stavajúc na jej nedávnych akvizíciách závodov na výrobu vlnitej lepenky v Argentíne a Brazílii.

Trhová kapitalizácia zlúčenej spoločnosti, ak bude transakcia schválená, bude predstavovať 20 miliárd USD (18,7 miliardy eur). Ak sa transakcia uskutoční, zlúčená nová spoločnosť – Smurfit WestRock – by bola kótovaná na burze v New Yorku a so sídlom v Írsku. Definitívne podmienky akejkoľvek transakcie budú uvedené v ďalšom oznámení.
Neexistuje žiadna istota, že potenciálna fúzia alebo akákoľvek iná transakcia medzi stranami bude dohodnutá alebo že sa uskutoční.

Zdroj: Smurfit Kappa Group

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokO zábavu po škole sa postarajú projektory Epson
Nasledujúci článokVplyv precíznosti pri umeleckej tlači