Smurfit Kappa a Westrock oznamujú definitívnu dohodu o zlúčení.

Po oznámení možnej dohody zo 7. septembra 2023 predstavenstvo Smurfit Kappa a WestRock, oznamujú podpísanie definitívnej transakčnej dohody s cieľom vytvoriť spoločnosť Smurfit WestRock, svetového lídra v oblasti trvalo udržateľných obalov.

Dohoda spojí najväčšieho európskeho výrobcu papiera a obalov s druhým najväčším hráčom v Spojených štátoch a vytvorí novú spoločnosť Smurfit WestRock v hodnote takmer 20 miliárd dolárov.

Transakcia sa má dokončiť v 2 štvrťroku 2024. Odhaduje sa, že zlúčený subjekt bude mať podiel na trhu okolo 20 % na trhu s obalmi z vlnitej lepenky v Európe a Severnej Amerike.

Odporúčania rady
Predstavenstvo spoločností Smurfit Kappa a WestRock jednomyseľne schválilo transakciu a rozhodlo sa odporučiť, aby ich príslušní akcionári hlasovali v prospech transakcie.

Tony Smurfit, David Sewell
Tony Smurfit, David Sewell.

Tony Smurfit, generálny riaditeľ Smurfit Kappa, v komentári k fúzii povedal:
„Toto neuveriteľne vzrušujúce spojenie našich dvoch skvelých spoločností je určujúcim momentom v globálnom obalovom priemysle. Smurfit WestRock bude pre zákazníkov, zamestnancov a akcionárov preferovaným obalovým partnerom. Budeme mať popredné aktíva, jedinečnú globálnu stopu v oblasti papiera aj vlnitej lepenky, vynikajúce podnikanie v oblasti spotrebiteľských a špeciálnych obalov, významné synergie a rozšírený rozsah na poskytovanie hodnoty v krátkodobom, strednodobom a dlhodobom horizonte.

David Sewell, generálny riaditeľ WestRock, komentoval fúziu:
„Tešíme sa na spoluprácu so Smurfit Kappa na vybudovaní poprednej globálnej platformy, ktorá využíva silu spotrebiteľského portfólia WestRock, predstavuje skutočne komplexnú ponuku obalových riešení pre zákazníkov a prináša zmysluplnú hodnotu našim akcionárom dnes aj v budúcnosti. Smurfit Kappa zdieľa náš záväzok k inováciám počas celého životného cyklu obalov a sme presvedčení, že Smurfit WestRock bude aj naďalej viesť toto odvetvie vpred. Som vďačný členom tímu WestRock, ktorých tvrdá práca umožnila túto kombináciu, a som nadšený z mnohých príležitostí, ktoré vyplynú z toho, že sa stanú súčasťou výberu partnera v našom odvetví.“

Správa a riadenie
Smurfit WestRock spojí to najlepšie z manažérskych tímov oboch spoločností, aby vytvorili vedúci tím svetovej triedy. Smurfit WestRock povedie Irial Finan ako predseda, Tony Smurfit ako generálny riaditeľ a Ken Bowles ako finančný riaditeľ. Predstavenstvo Smurfit WestRock bude pozostávať zo 6 riaditeľov WestRock a 8 riaditeľov Smurfit Kappa, vrátane Iriala Finana, Tonyho Smurfita a Kena Bowlesa.

Zdroj: Smurfit Kappa/WestRock

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo