Tlačové zariadenie RICOH Pro C7500 prináša tlačové možnosti novej generácie.

Technológia novej generácie prináša podmanivú živosť farieb s rozšíreným gamutom, širšie možnosti použitia s vysoko štruktúrovanými médiami a vyššiu efektivitu obsluhy.

Komerčné tlačiarne rozširujú kreativitu aplikácií s univerzálnym digitálnym farebným tlačovým zariadením RICOH Pro™ C7500

Komerčné tlačiarne môžu zvýšiť svoje kreatívne a všestranné produkčné schopnosti dosiahnutím bohatších a presnejších farieb s novou generáciou digitálneho farebného hárkového tlačiarenského zariadenia RICOH Pro C7500.

Najnovší prírastok do portfólia nasleduje po minulo mesačnom uvedení veľkoobjemového digitálneho farebného hárkového tlačiarenského zariadenia RICOH Pro™ C9500. Aplikačne všestranný stroj RICOH Pro C7500, rovnako ako Pro C9500, je vývojom úspešnej technológie Ricoh. Bol vyvinutý tak, aby ďalej umožnil flexibilným komerčným tlačiarňam prispôsobiť sa neustále sa meniacemu prostrediu tlačovej produkcie.

Zariadenie RICOH Pro™ C7500, ktoré je nástupcom radu RICOH Pro™ C7200, je kompatibilné s originálnymi špeciálnymi farebnými tonermi Ricoh, ktoré obsahujú bielu, číru, neviditeľnú červenú, zlatú a striebornú farbu. Nové neónové farebné profily dokážu automaticky pridať neónovú žltú a neónovú ružovú farbu a rozšíriť tak farebnú škálu pre bohatšie a živšie farebné vyjadrenie.

Nový elastický prenosový pás
Novinkou modelu Pro C7500 je aj elastický prenosový pás, ktorý zlepšuje podporu pre médiá s štruktúrovanou alebo nerovnou textúrou. Zvládne široký rozsah gramáží od 40 g/m2 do 470 g/m2 (v porovnaní s maximálnou odporúčanou gramážou 360 g/m2 pre sériu Pro C7200) a bol posilnený tak, aby podporoval obojstrannú tlač dlhých formátov až do 1030 mm. Tento vývoj umožní progresívnym poskytovateľom tlačových služieb (PSP) rozšíriť rozsah ich aplikácií, napríklad o ľahšie obaly, blahoželania a svadobné tlačoviny, a zároveň využívať výhody zvýšenej kvality tlače.

Nový operačný systém
RICOH Pro C7500 je tiež vybavený úplne novým operačným systémom RICOH Graphic Communications Operating System (GC OS). Novo vyvinutý kontrolér umožňuje zefektívniť používanie zariadenia a intuitívne a jednoduché ovládanie nastavenie zariadenia. Vzdialený prístup prostredníctvom webového prehliadača z počítača alebo tabletu podporuje zefektívnenie prevádzky v prostredí s viacerými zamestnancami, kde sa od operátorov tlače vyžaduje vykonávanie mnohých úloh. Nové funkcie prostredníctvom aktualizácií softvéru možno priebežne pridávať v reakcii na spätnú väzbu od klientov.

Výkonný Digital Front End
Novinkou je aj výkonný DFE (Digital Front End) vyvinutý v spolupráci s Fiery ®, ktorý zvyšuje prevádzkovú efektivitu. Boli zavedené aj ďalšie funkcie na zefektívnenie tlače a úsporu práce, ktoré skracujú čas strávený údržbou a podporujú riešenie problémov v reálnom čase. Patrí medzi ne rýchla a jednoduchá výmena kompletných jednotiek pre špeciálne farby a vylepšené jednotky vymeniteľné operátorom na podporu pohotovej údržby systému.

RICOH Pro C7500
RICOH Pro C7500
Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe

„Tieto nové inšpiratívne funkcie zariadenia RICOH Pro C7500 boli vyvinuté s cieľom reagovať na niektoré z kľúčových výziev v dnešnom tlačovom produkčnom prostredí. Spĺňajú požiadavky na vysokokvalitnú, všestrannú a flexibilnú tlač s vysokou hodnotou. Jeho širší farebný gamut umožňuje PSP využiť väčšie produkčné možnosti, zatiaľ čo zavedenie nového operačného systému GC OS pomáha znížiť pracovné zaťaženie a zefektívniť prevádzku.“

Rovnako ako v prípade práve uvedeného modelu Pro C9500 sú možnosti modelu RICOH Pro C7500 rozšírené o celý rad softvérových možností s pridanou hodnotou vrátane RICOH Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager™ a FusionPro®, ktoré umožňujú klientom maximalizovať efektívnosť ich produktu a návratnosť investícií do produktov Ricoh.

Digitálne farebné tlačové zariadenie RICOH Pro C7500 bude dostupné v regióne EMEA od novembra. Viac informácií nájdete na stránke www.ricoh.sk.

|O spoločnosti Ricoh|
Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.
Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo