Pohľad na závod Rondo Ganahl v St. Ruprecht an der Raab.

Nárast obratu o 30% firmy Rondo v digitálnej tlači vďaka stroju Delta SPC 130 FlexLine Automatic od spoločnosti  Koenig & Bauer Durst.

Výrobca skladaných škatúľ z vlnitej lepenky reaguje na zvýšený dopyt digitálnym tlačovým strojom

Spoločnosť Rondo Ganahl odhaľuje plány na vlastné centrum digitálnej tlače. Investícia do digitálneho stroja Delta SPC 130 FlexLine Automatic od spoločnosti Koenig & Bauer Durst priniesla významný nárast obratu a udáva smer.

Tlačový stroj Delta SPC 130 pre priamu potlač lepenky so svojou atramentovou technológiou (Single-pass) a vodou riediteľnými atramentami spĺňa požiadavky produktov obalového priemyslu pre potravinárstvo. Rondo počíta s veľkým potenciálom tejto technológie s krátkou dobou prípravy a zároveň vynikajúcou kvalitou tlače na úrovni ofsetu.

Už na jeseň 2021 v rakúskom závode v St. Ruprecht an der Raab má byť otvorená nová výrobná hala pre digitálnu tlač ako odpoveď na rast obratu. Pred dvoma rokmi začal podnik skupiny Rondo, ako jeden zo šiestich v Európe, digitálnu výrobu. Približne 90% zákaziek digitálnej tlače firmy Rondo prichádza z oblasti potravinárskeho priemyslu.

Karl Pucher, konateľ spoločnosti Rondo Ganahl, St. Ruprecht an der Raab

Tradične sme pracovali s technológiou flexotlače a ofsetovej tlače a dlho sme premýšľali o digitálnej výrobe. Pred dvoma rokmi sme sa rozhodli ísť touto cestou. Teší nás, že tento krok sme urobili. Digitálna produkcia potlače vlnitej lepenky rástla doteraz každý rok o 25 až 30% a zákazníci naďalej u nás objednávajú, čo je pre nás veľmi dôležité.
V čase pandémie zažívame, že časy na prípravu sa skracujú a predlohy sa veľmi často menia. Vďaka našej možnosti digitálnej tlače sme flexibilní a dokážeme požiadavky splniť obzvlášť v krátkom čase. To presne vyžadujú trhové produkty.

Delta SPC 130 FlexLine
Digitálny tlačový stroj Delta SPC 130 FlexLine

Delta SPC 130 s inkjet technológiou a vodou riediteľnými atramentami od spoločnosti Durst ponúka riešenie, ktoré potrebujeme pre dodávky potravinárskemu priemyslu. Rast objemu zákaziek bol tak veľký, že sme sa rozhodli investovať do nového stroja pre digitálnu tlač. Dúfame, že sa nám podarí uviesť stroj do prevádzky tento rok na jeseň.

Karl Pucher dodáva: Investícia nesmerovala len do základného stroja. Investovali sme do celého systému, ktorý zahŕňa aj softvér pre oblasti ako manažment zákaziek, manažment farieb a automatizácie. Digitálna tlač ponúka aj odpovede na globálnu diskusiu o používaní plastových obalov, čo sa samozrejme týka oblasti potravín a bezpečnosti.
Použitím bezpečných farieb (atramentov) pre potravinárstvo pre primárne a sekundárne obaly dokážeme vyrobiť obaly z vlnitej lepenky, ktoré môžu slúžiť aj ako alternatíva plastu. S týmto tlačovým systémom, ktorý môžem skutočne odporučiť, sme dobre vyzbrojení.

Robert Stabler, konateľ firmy Koenig & Bauer Durst

Vzhľadom na zvyšujúci sa dopyt, spracovatelia stále viac a viac zisťujú, že ​​potrebujú spoľahlivé, flexibilné a kompletné riešenie, aby boli schopní splniť požiadavky na rýchlu realizáciu zákaziek. Spoločnosť Rondo je skvelým príkladom toho, ako sa podniky snažia zabezpečiť plynulý priebeh plnenia zákaziek tak, že okrem zariadení investujú aj do kompletného workflow a systémov pre správu farieb (CMS) a manažérskeho systému (IMS).

S firmou Rondo sme nadviazali veľmi úzku a partnerskú spoluprácu. To nám umožňuje splniť nové požiadavky, vrátane používania vodou riediteľných tlačových atramentov a zaistiť požiadavky bezpečnosti pre potravinárske obaly.

Zdroj: Koenig & Bauer Durst

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokDigitálna produkcia farebných štítkov a etikiet
Nasledujúci článokTrend v dizajne etikiet na víno