Spoločnosť Nikon uviedla na trh dva nové  výkonné objektívy so zoomom.

AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–5,6 G ED VR

Spoločnosť Nikon oznámila nový výkonný objektív so zoomom formátu DX s širokouhlým až supertelefotografickým dosahom a stabilizáciou obrazu. Tento objektív sa vyznačuje výnimočným 16,7× širokorozsahovým zoomom 18–300 mm. Je vynikajúcim viacúčelovým objektívom pre fotografov s pestrým záberom záujmov.

Zurab Kiknadze, produktový vedúci pre objektívy z oddelenia príslušenstva a softvéru spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Na tomto novom objektíve DX 18–300 mm je vynikajúce, že môžete vyraziť do terénu na celý deň a fotografovať bez toho, aby ste niesli tašku plnú vybavenia. Používatelia, ktorí radi cestujú naľahko, nebudú musieť robiť pri výbere fotografovaných objektov kompromisy, pretože pozoruhodný rozsah zoomu tohto objektívu umožňuje jednoducho nasnímať väčšinu situácií.“

Všetko v jednom
Vďaka svojmu pružnému rozsahu od širokouhlého záberu po supertelefotografické zábery je tento objektív s 16,7× zoomom ideálny na cesty alebo pre chvíle, kedy chcete niesť iba jeden objektív. Zaujímavý rozsah ohnísk 18–300 mm (ekvivalent vo formáte FX/35 mm: 27–450 mm) umožňuje ľahko použiť väčšinu bežne používaných ohniskových vzdialeností a prekonáva veľa porovnateľných objektívov vďaka ponúkanému dosahu 300 mm a minimálnej clone f/5,6 na konci rozsahu, zodpovedajúcej telefotografickej hodnote. Tento objektív vám umožní snímať všetko, od krajinárskej fotografie až po portréty a akčné fotografie.

Ostrý a stabilný
Veľký rozsah ohnísk dopĺňa systém stabilizácie obrazu spoločnosti Nikon druhej generácie (VRII) – tento systém umožňuje snímať výrazne ostrejšie snímky pri držaní v ruke naprieč celým rozsahom zoomu a podstatne znižuje mieru rozmazania fotografií, dokonca aj pri fotografiách s extrémnym priblížením teleobjektívu. Tri sklá s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a tri asférické členy objektívu umožňujú dosiahnuť vysoké rozlíšenie a vynikajúci kontrast. Kruhový otvor deväťlamelovej clony spôsobuje, že sa časti záberu mimo zaostrenia hladko zlievajú. Kompaktný ultrazvukový motor Silent Wave Motor (SWM) spoločnosti Nikon spája rýchle a presné automatické zaostrovanie a supertichú prevádzku.

 

Navrhnuté na cesty
Praktický zámok proti samovoľnému vysúvaniu zoomu udržiava objektív v bezpečí, keď nie je používaný. Objektív sa tiež vyznačuje kovovým bajonetom s gumovým tesnením, ktoré ho chráni proti prachu a vlhkosti. Tento objektív sa dodáva s puzdrom CL-1120 a slnečnou clonou HB-58.

AF-S NIKKOR 24–85 mm f/3,5–4,5G ED VR

Spoločnosť Nikon uviedla na trh nový objektív formátu FX s 3,5× zoomom o rozsahu ohniskových vzdialeností 24–85 mm, kompaktným telom a stabilizáciou obrazu. Vďaka ľahkému telu a všestrannému využitiu od širokouhlého fotografovania až po použitie vo funkcii kratšieho teleobjektívu ide o vynikajúcu voľbu pre používateľov fotoaparátov formátu FX, ktorí hľadajú objektív s nekompromisnou kvalitou snímky.

Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Tento objektív má byť spojením užitočného rozsahu ohniskových vzdialeností s kompaktnou a odolnou konštrukciou bez kompromisov v obrazovej kvalite, ktorú vyžadujú moderné jednooké digitálne zrkadlovky spoločnosti Nikon. Predstavuje posilnenie ponuky cenovo dostupných a všestranných zoomových objektívov NIKKOR formátu FX od spoločnosti Nikon a je vynikajúcou voľbou pre fotografov, ktorí hľadajú praktický spôsob, ako byť pripravený na rôzne situácie.“

Viacúčelový
Tento objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 24–85 mm je navrhnutý tak, aby bol na pomery objektívu formátu FX so zoomom zvlášť kompaktný, a je ideálny pre fotografov, ktorí chcú prenosný objektív poskytujúci voľnosť pri snímaní širokého rozsahu každodenných okamihov a objektov. Praktický rozsah 24–85 mm ľahko pokrýva najpoužívanejšie ohniskové vzdialenosti – či už fotografujete krajinky alebo portréty, môžete použiť pomerne široký uhol alebo zoomovať na vzdialené objekty bez toho, aby ste museli meniť objektív.

Ostrý a stabilný
Rýchle zaostrovanie dopĺňa systém stabilizácie obrazu spoločnosti Nikon druhej generácie (VR II) – tento systém umožňuje snímať výrazne ostrejšie snímky pri držaní v ruke naprieč celým rozsahom zoomu a podstatne znižuje mieru rozmazania fotografií, zvlášť pri fotografiách pri ohniskových vzdialenostiach podobných teleobjektívu. Systém VR II vám tiež umožňuje snímať fotografie pomocou časov uzávierky dlhších až o štyri kroky. Vďaka tomu môžete efektívnejšie fotografovať pri zhoršených svetelných podmienkach. Antireflexná vrstva od spoločnosti Nikon zaručuje vynikajúcu reprodukciu farieb, zatiaľ čo optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a tri asférické prvky pomáhajú dosiahnuť úžasnú ostrosť a kontrast aj pri maximálnej svetelnosti.

 

Vhodný na cesty
Tento objektív ponúka výborný pomer ceny, hmotnosti a kvality obrazu a je vybavený bajonetom utesneným voči poveternostným vplyvom. Vďaka tomu predstavuje cennú kombináciu presného optického vybavenia NIKKOR, praktického rozsahu ohniskových vzdialeností a ľahkého tela pre tých, ktorí často cestujú. Tento objektív sa dodáva s puzdrom CL-1118 a slnečnou clonou HB-63.

Zdroj TS: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo