Na veľtrhu World Publishing Expo 2014 v Amsterdame predstavila spoločnosť KBA so sériou RotaJET L nový výrobný rad vysoko výkonných atramentových tlačových strojov, ktoré sa dajú aj dodatočne flexibilne prispôsobiť meniacim sa požiadavkám trhu a zákazníkov.

KBA – modulárna platforma RotaJET 89-130

Digitalizácia polygrafického odvetvia nezadržateľne kráča dopredu. V oblasti vysoko produkčnej atramentovej tlače sa pritom objavujú veľmi rozdielne požiadavky na konfiguráciu, vybavenie, maximálnu šírku pásu papiera a produktivitu digitálnych tlačových systémov pre trhové segmenty kníh, priamej reklamy zasielanej poštou, časopisov, novín a priemyslovej tlače, pre ktoré sú stroje RotaJET spoločnosti Koenig & Bauer KBA určené. Požiadavky trhu sa navyše s neustálym rozširovaním digitálnej tlače v priebehu času mení.

Spoločnosť KBA je prvým výrobcom, ktorý na tieto okolnosti reaguje. Nová platforma RotaJET L je k dispozícii v rôznych šírkach pásu a dá sa kedykoľvek dovybaviť na maximálnu šírku tlače a farebnosť. Tlačové systémy KBA RotaJET 89-130 založené na tejto platforme potom aj naďalej doplňujú ponuku dostupných strojov RotaJET 76.

Budúci užívatelia novej platformy RotaJET L majú veľkú výhodu rýchleho a lacného prispôsobenia zmeneným tržným podmienkam, žeby museli ihneď investovať do kompletného nového tlačového stroja. Tieto výkonné atramentové tlačové stroje sa totižto dajú optimálne nakonfigurovať pre zodpovedajúce tržné a podnikové prostredie.

Nová séria RotaJET L zahrňuje päť strojov pre šírky pásu papiera medzi 895 a 1 300 mm. Pretože všetky stroje boli vyvinuté na rovnakej platforme, je možné stroj KBA RotaJET 89 (šírka pásu 895 mm) rýchle prestaviť na stroje RotaJET 100, RotaJET 112 a RotaJET 123, alebo na špičkový model RotaJET 130 (šírka pásu 1 300 mm), či digitálny tlačový stroj 1C (pre jednofarebnú tlač) dovybaviť na tlačový stroj 4C (farebnú tlač).

Stroj RotaJET 130 je v súčasnej dobe jediným vysoko výkonným atramentovým systémom so špičkovou kvalitou štvorfarebnej tlače pri šírke pásu 1 300 mm. V oblasti vysoko výkonných atramentových tlačových strojov predstavuje absolútnu jednotku na trhu.


Obr.: Stroje série RotaJET 89-130 sú založené na rovnakej platforme ako stroje série RotaJET L a možu byť z jednofarebnej tlače so šírkou pásu papiera 895 mm (vľavo) dovybavené až na štvorfarebnú tlač so šírkou pásu 1 300 mm.

Na základe dlhodobo zameranej stratégie vývoja spoločnosti KBA a dôslednej modulárnej konštrukcie série RotaJET L sa ponúka možnosť dovybaviť i budúce generácie tlačových hláv. Pre užívateľov v oblasti vysoko výkonných strojov predstavuje nová platforma Rota-JET 89-130 ten najflexibilnejší a najperspektívnejší atramentový systém súčasnosti.

Systémy RotaJET 89-130 okrem toho nevyžadujú prispôsobenie obvyklým šírkam pásu alebo zásobovanie stroja papierom, ktoré je potrebné napríklad pri kotúčových ofsetových strojov. Séria KBA RotaJET L sa tak bez kompromisov začlení medzi súčasné ofsetové stroje.

Technické info pdf: KBA_RotaJET-L_2014_en
Video: KBA RotaJET L-Serie

Zdroj TS: KBA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo