Všestranný objektív formátu DX so zoomom a vynikajúcou optikou.

Spoločnosť Nikon predstavila objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR, pre bezzrkadlovky APS-C, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť pre tých, ktorí fotografujú na krátkej, štandardnej alebo dlhej ohniskovej vzdialenosti.

Všestranný objektív formátu DX so zoomom a vynikajúcou optikou

NIKKOR Z DX 18-140 mm f/3,5-6,3 VR je 7,8-násobný vysokovýkonný objektív so zoomom, ktorý je kompaktný a ľahko prenosný, s celkovou dĺžkou 90 mm a hmotnosťou 315 g. 

NIKKOR Z DX 18–140 mm
NIKKOR Z DX 18–140 mm

Vďaka svojmu širokému rozsahu ohniskových vzdialeností je objektív NIKKOR Z DX 18–140 mm ideálnym riešením na zachytenie rôznych scén, od cestovania po každodenné momentky a všetko medzi tým.

Nový objektív je vyrobený zo 17 prvkov v 13 skupinách, z ktorých dva sú sklenené prvky ED (s veľmi nízkou disperziou) a dva ďalšie sú asférické prvky, ktoré sa zvyčajne používajú na zníženie chromatických a komických aberácií (chromatic, comatic aberration) a súčasne na zlepšenie celkovej rozlišovacej schopnosti. Využíva tiež sedemlamelovú clonu.

Objektív dosahuje trvalo vysoké rozlíšenie bez ohľadu na ohniskovú vzdialenosť alebo vzdialenosť snímania, čo z neho robí skvelú voľbu pre fotografovanie aj nahrávanie videa. Jeho krátka minimálna zaostrovacia vzdialenosť 0,2 m v maximálnej širokouhlej polohe umožňuje používateľom snímať dynamické zábery zblízka, ako napríklad fotografovanie kvetov alebo fotografovanie na stole.

Vstavaný systém stabilizácie obrazu eliminuje chvenie rúk alebo fotoaparátu a umožňuje používateľom fotografovať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných hodnôt. Výsledkom sú ostré snímky bez rozmazania aj v horších svetelných podmienkach, či už ide o náladové zábery v interiéri alebo fotografovanie mestských scenérií večer.

Objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR podporuje aj nahrávanie ostrých a plynulých videosekvencií, čo podčiarkuje jeho univerzálny charakter. Automatické zaostrovanie objektívu je rýchle a skvelo spolupracuje s funkciou AF s detekciou očí fotoaparátov radu Z, čo zabezpečuje, že máte zaostrené presne to, čo potrebujete.

NIKKOR Z DX 18–140 mm
NIKKOR Z DX 18–140 mm

Tento objektív formátu DX je navrhnutý tak, aby bol chránený pred poveternostnými vplyvmi. Je dobre utesnený proti prachu a kvapkám vody, čo znamená, že ho možno použiť vo väčšine prostredí.

NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR

  • Všestranný objektív formátu DX so zoomom a vynikajúcou optikou
  • Kompaktné a ľahké telo, perfektný na cesty
  • Výkonný objektív so 7,8-násobným priblížením, ktorý vás priblíži k objektu lepšie, ako kedykoľvek predtým
  • Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,20 m pri širokých ohniskových vzdialenostiach
  • Režim stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 5 expozičných hodnôt bez chvenia fotoaparátu
  • Elektromagnetický mechanizmus clony využívajúci signály z fotoaparátu na ešte presnejšie ovládanie clony a konzistentne stabilné riadenie expozície
  • Skvelý na snímanie videosekvencií a fotografií, s ľahko použiteľnými ovládacími prvkami
  • Utesnený proti prachu a kvapkám vody

Predpokladaný dátum predaja objektívu NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR je začiatok novembra.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo