Remienky TimberTex vyrobené z papiera.

Vzhľadom na svoje grafické, dokončovacie a hmatové možnosti je papier často prirodzenou voľbou pre veľké dizajnérske značky.

Remienky TimberTex, vyrobené z papiera a recyklovaných materiálov

Známy švajčiarsky výrobca hodiniek IWC Schaffhausen predstavil nové remienky TimberTex, vyrobené z materiálu na báze papiera. Toto priekopnícke dielo je výsledkom výskumu a vývoja a odzrkadľuje neustály záväzok IWC k inovácii a zodpovednej hodinárskej výrobe.

„Zelené iniciatívy v súčasnosti rezonujú vo všetkých odvetviach. Čoraz viac ľudí sa zaujíma o životné prostredie, ale aj o dobré životné podmienky zvierat. Dokonca aj luxusný priemysel, musí na tieto otázky nájsť odpovede. Získavanie materiálov bez vplyvu na našu planétu je viac ako dôležité, je rozhodujúce pre našu budúcnosť.“

IWC TimberTex
Výroba IWC TimberTex straps.

Švajčiarska značka v rámci svojho prístupu k trvalo udržateľnému rozvoju predstavila ďalšiu materiálnu inováciu, tentokrát ide o alternatívu k zvieracej koži. Nové remienky IWC TimberTex, sú vyrobené z papiera a recyklovaných materiálov.

Remienky TimberTex sú luxusného vzhľadu a majú mäkkú, pružnú textúru. Na rozdiel od syntetických umelých koží, ktoré sú spravidla na plastovej alebo ropnej báze, je tento materiál tvorený 80% celulózovými vláknami zo stromov certifikovaných Forest Stewardship Council (FSC). Tieto vlákna sa spracovávajú tradičnými technikami výroby papiera a farbia sa prírodnými farbivami na rastlinnej báze.

IWC TimberTex
Remienky TimberTex sú luxusného vzhľadu.

Vytvorenie TimberTex zahŕňa viac ako 60 rôznych fáz, pričom kľúčovú úlohu zohráva ručné spracovanie. Remienky sú polstrované recyklovaným mikrovláknom pre extra pohodlie a ručne šité recyklovanou niťou. Remienky majú nepravidelnú textúru, vďaka ktorej je každý remienok jedinečný.

Textúra je mäkká a matná, pripomína brúsenú kožu, a celý remienok je pružný a pohodlný. Vizuálne sa nezdá že sú vyrobené na báze papiera.
Svojim luxusným vzhľadom, sú náhradou za klasický remienok z teľacej kože alebo kože krokodíla.

Zdroj: IWC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo