Cieľom podujatia bolo inšpirovať svojich aj potencionálnych klientov.

Spoločnosť RICOH Slovakia spolu s partnerskou spoločnosťou FORMICA CZ zorganizovala v dňoch 5.– 6. októbra Open Days. Spoločná akcia sa konala v priestoroch bratislavského showroom-u RICOH, kde odborný tím prezentoval súčasné trendy zušľachťovania v polygrafii zamerané na digitálnu produkčnú tlač, riadenie výroby a dokončovacie systémy.

 Počas dvoch dní OPEN DAYS, navštívili priestory showroomu, desiatky zákazníkov z celého Slovenska. Organizátor pripravil zaujímavý program v ktorom dominoval „Zlatý“ a „Strieborný“ toner.

Cieľom podujatia bolo inšpirovať svojich aj potencionálnych klientov.
  • Zlatý a strieborný toner s reálnym metalickým efektom
  • Jednoduché zušľachtenie tlačovín rovno pri tlači
  • Najnovšie technológie profesionálneho dokončovania
Ricoh Pro C7200sx
Ricoh Pro C7200sx

Na Ricoh Open Days mali možnosť návštevníci i odborníci z branže vidieť digitálne produkčné zariadenie Ricoh Pro C7200sx spolu s ukážkami tlače. Tento model tlačového stroja z produktového radu „Ricoh Pro“, vstupom na trh sa stretol s veľkým záujmom v digitálnom, ale i ofsetovom prostredí.

Rastúci dopyt po obalových materiáloch vyžaduje stále častejšie zušľachťovanie na báze metalických efektov. Záujemcov z  oblasti reklamnej produkcie  zaujali efekty striebornej a zlatej farby.

Ricoh Pro C7200sx
Vzorky tlače s strieborným a zlatým tonerom.

Ricoh Pro C7200sx

Tlačové zariadenie predstavuje kombináciu vysokej produktivity a kvality, ktoré dokáže tlačiť až s piatimi farbami (tonermi). To zvyšuje možnosti kreativity a osobitných efektov. Okrem základných CMYK tonerov tlačové zariadenie môže využívať pre tlač aj piaty komponent (tonerovú jednotku).
Farebná škála tonerov značky Ricoh v súčasnosti obsahuje: kryciu bielu, priehľadnú, neónovo žltú, neónovo ružovú, neviditeľnú IR červenú, striebornú a zlatú farbu.
Okrem toho Pro C7200 dokáže obojstranne potlačiť materiál do dĺžky 700 mm, jednostranne až do 1 260 mm v maximálnej plošnej hmotnosti 360 g/m2.

Ricoh Open Days 2021
Osobné konzultácie a odpovede na otázky priamo od odborníkov.
FORMICA CZ
Finalizácia vytlačenej produkcie zariadeniami od firmy FORMICA CZ.

Spoločnosť FORMICA CZ prezentovala zariadenia určené na finalizáciu vytlačenej produkcie (rezanie, skladanie, bigovanie, perforácia a aplikovanie metalickej fólie) značky Duplo, Multigraf a Foliant.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo