NEC Display Solutions Europe pokračuje vo svojom odhodlaní prinášať najlepší vizuálny zážitok a uvádza na trh svoj prvý 4K Ultra High Definition (UHD) monitor, NEC MultiSync® EA244UHD.

4K Ultra High Definition

NEC Display Solutions Europe pokračuje vo svojom odhodlaní prinášať najlepší vizuálny zážitok a uvádza na trh svoj prvý 4K Ultra High Definition (UHD) monitor, NEC MultiSync® EA244UHD. Vďaka rozlíšenia 4K UHD (3840 x 2160) ponúka 24“ monitor vynikajúcu kresbu obrazu, dôležitú pre zobrazenie jemných detailov.

Rovnako ako vysoký výkon a špičkovou kvalitu, ponúka NEC EA244UHD tiež významné technologické pokroky, ako široký rozsah farieb (gamut) displeja s 14-násť bitovým spracovaním gama pre lepšiu presnosť farieb. To celé je umocnené veľkosťou širokouhlého displeja, ktorý umožňuje obrovský pracovný priestor, ktorý môže byť využitý v rôznych profesionálnych kanceláriách, alebo v oblasti kreatívneho dizajnu.

NEC MultiSync® EA244UHD

Monitor ponúka viacero signálnych vstupov, DisplayPort, DVI a HDMI. Môže byť používaný v akomkoľvek prostredí, kde sa kladie dôraz na spoľahlivosť a kvalitu obrazu. Vo viacerých monitorových konfiguráciách sa dá využiť funkcia ControlSync, pre zjednotenie jasu a teploty bieleho bodu, úsporného režimu a ďalších nastavení, rovnako ako možnosť zapnutia a vypnutia šiestich synchronizovaných monitorov jedným tlačidlom.

NEC EA244UHD ponúka užívateľom vynikajúci ergonomický komfort, čím zvyšuje profesionálnu produktivitu. Je vybavený navyše USB portmi, vstavanými reproduktormi a najnovšou verziou rozhrania Mobile High-Definition Link (MHL), ktoré umožňuje pripojiť k monitoru napr. mobilný telefón(smartphone).

NEC EA244UHD je dokonalý high-end profesionálny monitor pre celý rad odvetví, kde je vyžadované vysoké rozlíšenie a farebná presnosť obrazu. Napríklad v leteckom priemysle, kde je kladený dôraz na zobrazenie detailov a rýchlu reakčnú dobu môžu byť tieto monitory neoddeliteľnou súčasťou riadenia letovej prevádzky. Ďalšie možnosť využitia je napríklad v geografických informačných systémoch, v oblasti dizajnu, riadiacich a kontrolných centrách, tak isto v simulátoroch, pre fotografov či v médiách.

Kombinácia LED podsvietenia, recyklovateľných plastov a absencia nebezpečných látok, rovnako ako niekoľko funkcii a senzorov pre úsporu energie zabezpečujú, že monitor NEC EA244UHD je v zhode s NEC Green Vision a je šetrný k životnému prostrediu v maximálne možnej miere.

Technické informácie: Datasheet_NEC_EA244UHD

Dostupnosť, cena a záruka
NEC MultiSync® EA244UHD bude dostupný od júna 2014.
Odporučená koncová cena: 1 260 € (35 720 Kč), bez DPH.

NEC Display Solutions Europe poskytuje na tento monitor kompletnú trojročnú záruku, vrátane systému podsvietenia, formou Door – to – Door.

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo