Výrobky Epson zaznamenali dvojnásobný úspech vo forme ocenenia Európskej asociácie digitálnej tlače (EDP) 2014, ktorá bola vyhlásená na veľtrhu FESPA Digital. Asociácia EDP označila tlačiareň Epson SureColor SC-F2000 za „Najlepšiu tlačiareň pre priamu tlač na odevný textil“ a papier Japanese Kozo Paper Thin za „Najlepšie médium bez spojiva v rolke“. Ocenenia EDP sú uznaním najlepšej inovatívnej technológie, ktorá bola uvedená na trh digitálnej tlače v danom roku.

SureColor SC-F2000

SureColor SC-F2000: Prvá tlačiareň tričiek Epson pre priamu potlač odevov umožňuje malým a stredným firmám ponúkať nový dizajn tričiek a nové tlačové služby. Tlačiareň spája vysoký výkon s nízkymi nákladmi na údržbu a prevádzku a dodáva sa vrátane softwaru Garment Creator spoločnosti Epson, ktorý obsahuje funkciu kalkulácie nákladov, ktorá výpočtom množstva a ceny použitého atramentu odhaduje náklady na každú prácu.

Japanese Kozo Paper Thin

Prvé médium Epson inšpirované Japonskom, Japanese Kozo Paper Thin, je priesvitný papier pre atramentovú potlač z prírodných vlákien jednej z odrôd moruše, ktorého hmotnosť je len 34 gsm, napriek tomu je pevný a odolný. Kombinácia poťahu a atramentu poskytuje vysokú sýtosť farieb, vhodnú najmä pre špičkové fotografie, výtvarné umenie a dizajn interiérov. Tento papier na potlač pigmentovými atramentmi môže byť používaný na výrobu rôznorodých produktov, ako sú japonské paravány, deliace priečky miestností a dokonca papierové okná.


Duncan Ferguson, európsky riaditeľ divízie Pro Graphics spoločnosti Epson, hovorí: „Ocenenie EDP sa udeľuje za vynikajúce inovácie na poli digitálnej tlače, takže získať dve ceny v jednom roku je úspech, na ktorý sme skutočne hrdí. Ako tlačiareň SureColor SC-F2000, tak aj papier Japanese Kozo Paper Thin rôznymi spôsobmi prezentujú náš prístup k zákazníkom, ktorým poskytujeme výrobky, ktoré im umožňujú preskúmavať nové príležitosti na nových trhoch.“

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokMultifunkcie OKI v spojení s technológiou ABBYY
Nasledujúci článokNEC MultiSync® EA244UHD