Spoločnosť Landa Digital Printing (LDP) oznámila dokončenie kapitálového financovania vo výške 300 miliónov dolárov pod vedením súkromnej investičnej spoločnosti SKion GmbH, ktorá už je akcionárom skupiny ALTANA. Nové finančné zdroje sa budú využívať najmä na rozšírenie výrobných kapacít, ďalší vývoj nano-technológií a pre pokračujúci vstup tlačových zariadení značky Landa na trh. Spoločnosť SKion aj ALTANA sú 100% vlastnené nemeckou podnikateľkou Susanne Klattenovou.

Nová investícia je doplnkom k vyše 400 miliónom dolárov, ktoré predtým investovali Benny Landa a ALTANA do spoločnosti Landa Digital Printing. Benny Landa je naďalej majoritným akcionárom spoločnosti s 54%. Spoločnosti ALTANA a SKion spoločne vlastnia 46% spoločnosti, pričom spoločnosť ALTANA naďalej drží podiel 33,3%.

Altana_Skion_Landa-Digital-Printing

„Moja investícia odráža moju dôveru v technologický potenciál Landa Digital Printing. Spoločne môžeme podnietiť trhový dopyt po nových riešeniach digitálnej tlače, „povedala Susanne Klattenová.

Benny Landa, zakladateľ a predseda Landa Digital Printing, uviedol: „Sme radi, že máme dlhoročné vzťahy s ALTANOU a teší nás, že rozšírime toto partnerstvo o SKion, s ktorým máme spoločnú víziu. Toto podstatné financovanie je jedným zo základov, ktoré kladieme na zrýchlený rast, keď sme začali dodávať naše nanografické tlačové zariadenia zákazníkom po celom svete. “

Generálny riaditeľ spoločnosti ALTANA Martin Babilas dodal: „Sme potešení z nášho partnerstva s Landou Digital Printing, ktoré sa začalo v roku 2014, keď nanografia bola ešte len v počiatkoch. Odvtedy sme podporili spoločnosť Landa Digital Printing pri hľadaní nových inovatívnych riešení materiálovej vedy pre digitálnu tlač a tešíme sa na to aj v budúcnosti.“

ALTANA prvýkrát investovala do Landa Digital Printing v roku 2014. V tom čase celková suma dosiahla 100 miliónov dolárov. Na začiatku roku 2017 získala spoločnosť ALTANA aj metalografickú technológiu od Landa Corporation, materskej spoločnosti Landa Digital Printing. Proces prezentovaný na polygrafickom veľtrhu Drupa 2016 umožňuje použiť kovové efekty na tlačené výrobky. Spoločnosť Landa bude postupne presúvať potrebné vývojové a stavebné práce v metalografii do divízie Altteano Actega Coatings & Sealants.

Landa-S10_B1_print
Landa Digital Printing má v súčasnosti nainštalované v beta testovaní dva hárkové tlačové stroje Landa S10 formátu B1 (730 x 1030 mm) určené pre tlač obalov: v izraelskej spoločnosti Graphica Belazel; druhý stroj bol nainštalovaný v prvom štvrťroku roku 2018 v spoločnosti Edelmann v Heidenheime v Nemecku. Landa Digital Printing následne plánuje uviesť obojstrannú verziu stroja Landa S10P a tiež verziu stroja Landa W10 (tlač z kotúča) pre oblasť flexibilných obalov.

Landa-S10_B1_print
Landa-S10_B1_print

O spoločnosti ALTANA

ALTANA je globálnym lídrom v oblasti špecializovaných chemikálií. Skupina ponúka inovatívne ekologické riešenia pre výrobcov náterov, spracovateľov farieb a plastov, tlačiarenský a baliarenský priemysel, kozmetický priemysel, elektrotechnický i elektronický priemysel. Štyri divízie spoločnosti ALTANA, BYK, ECKART, ELANTAS a ACTEGA, zaujímajú vedúcu pozíciu na svojich cieľových trhoch, pokiaľ ide o kvalitu, odborné riešenie produktov, inovácie a služby.

O spoločnosti Landa

V čele stojí Benny Landa, inovátor a tvorca technológie Indigo. Skupina Landa sa skladá zo štyroch jednotiek: Landa Digital Printing, Landa Labs, Landa Ventures a Landa Fund. Landa Digital Printing, sa špecializuje na nanografickú tlač (Nanographic Printing) a tlačové stroje určené pre komerčnú tlač a tlač obalov. Benny Landa naďalej pridáva do svojho portfólia viac ako 800 patentov na celom svete, ktoré poskytujú spoločnosti, ktoré založil, pevnú základňu duševného vlastníctva.

O spoločnosti SKion

SKion GmbH je investičná spoločnosť nemeckej podnikateľky Klattenovej. Prostredníctvom spoločnosti SKion vlastní Klattenová 100% spoločnosti ALTANA AG. Okrem toho s približne 28% akcií je spoločnosť SKion hlavným akcionárom spoločnosti SGL Carbon SE (uhlíkové výrobky a materiály). SKion vlastní aj akcie spoločnosti Nordex SE (veternú energiu), AVISTA OIL AG (recyklovanie použitého oleja) a Gemalto NV (digitálna bezpečnosť). Vo vodnom sektore vlastní spoločnosť SKion akcie v niekoľkých spoločnostiach na čistenie a riešenie odpadových vôd.

Zdroj: SKion
Spracoval: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo