Ako svetovo uznávaný výrobca kotúčových ofsetových tlačových strojov od dnes ponúka KBA tlačovým strojom RotaJET 76, vyvinutým a vyrábaným v kmeňovom výrobnom závode vo Würzburgu, zariadenie schopné plného nasadenia aj pre stále rastúci trh digitálnej tlače. Svojou premyslenou strojárenskou konštrukciou zariadenie RotaJET nadchlo celý rad záujemcov už na minuloročnej Drupe.

Po teórii digitálnej tlače vo Filderstadte nasleduje prax v Lucerne

Na výstave Drupa 2012 bol spoločnosť Koenig & Bauer AG (KBA) predstavený prototyp digitálneho atramentového stroja pre kotúčovú tlač KBA RotaJET 76, ktorý sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom. Práve tento inkjetový digitálny tlačový stroj  KBA RotaJET 76 bude stredobodom pozornosti na večierku KBA druckforum 2013 dňa 1. februára v priestoroch Filharmónie v nemeckom Filderstadte. Len o desať dní neskoršie bude (na rozdiel od premiéry na Drupe) toto technický zdokonalené vysokokapacitné zariadenie vyrábať na inovačných dňoch firmy Hunkeler v dňoch od 11. do 15. februára vo švajčiarskom Lucerne, noviny, knihy a ďalšie štvorfarebné tlačoviny v takej tlačovej kvalite, ktorá bude v porovnaní s májom 2012 vykazovať skokový nárast.

Spolu v úzkej spolupráci s prvými potenciálnymi užívateľmi sa podarilo optimalizovať procesy prívodu atramentov, systém atramentov, rastrovanie a sušenie. Teraz tento atramentový kotúčový tlačový stroj poskytuje takú kvalitu tlače, akú trh od renomovaného výrobcu tlačových strojov právom očakáva. A práve na inovačných dňoch Hunkeler sa budú môcť návštevníci o tom sami presvedčiť.


 Foto: Od premiéry na Drupa 2012  tlačový stroj RotaJET 76 prešiel technickými úpravami. Po úpravách a optimalizácii toto zariadenie vykazuje vynikajúcu kvalitu tlače a je schopné plného nasadenia.

V švajčiarskom Lucerne bude tlačový stroj RotaJET vybavený novo vyvinutým sušiacim zariadením a návinom od firmy KBA. V premiére bude pre tlač použitá nová generáciu tlačových atramentov na báze polymérov. Ďalšie knihárske spracovanie role potlačeného papiera bude prebiehať na strojoch určených pre dokončovacie knihárske spracovanie od firmy Hunkeler. Prvú predbežnú ochutnávku k vystúpeniu pri príležitosti „Hunkeler Innovationdays“ dostanú návštevníci (pôvodne Štuttgartského) druckfora vo Filderstadte už počas večierka KBA dňa 1. februára. Už tam predstavia skúsení experti pre digitálnu tlač – Oliver Baar a Klaus Eppich – techniku, pracovné postupy, oblasť využitia a obchodné modely, ktoré v spojení s tlačovým strojom RotaJET 76 prichádzajú v úvahu. Tak isto budú preberané rozdiely a porovnania voči ofsetovej tlači, aj oblastí v ktorých sa obe technológie prelínajú.

Akciu „druckforum“ bude moderovať marketingový riaditeľ KBA pán Klaus Schmidt.

Zdroj: KBA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo