Na desiatom ročníku „Hunkeler Innovationdays“ v švajčiarskom Luzerne v dňoch 11.–15. februára predstaví 70 vystavovateľov na celkovej ploche asi 7.000 m2 svoje najnovšie produkty. Rastúca internacionalizácia a enormný záujem zo strany dodávateľov ako aj záujemcov zobrala firma HUNKELER ako novú výzvu a predĺžila tento ročník tohto významné podujatie polygrafického priemyslu zo štyroch na päť dní.

Digitálna tlač sa stáva aj pre produkciu V1 šitia čoraz zaujímavejšou

Na podujatí  Hunkeler innovationdays 2013 aj spoločnosť MÜLLER MARTINI predstaví ako partner svoje zaujímavé riešenia pre finálne spracovávanie digitálne tlačenej produkcie. Z pretlačeného kotúča bude linka Presto II digital na stánku Müller Martini naživo a v prevádzke kontinuálne produkovať rozličné, skobkami šité produkty.

Šicia linka V1 Müller Martini Presto II Digital

Ako ukázala aj DRUPA 2012, digitálna-atramentová tlač sa presvedčivo etablovala v oblasti vysoko kvalitnej farebnej tlače a v súčasnosti ponúka okrem svojho doterajšieho využitia v transakčnej, mailingovej a knihárskej oblasti aj nové možnosti pre produkty produkcie V1. Časopisy, magazíny a brožúry vykazujú taktiež tendenciu klesajúcich nákladov a súčasne rastúcej mnohorakosti a pestrosti. Zároveň sa skracujú doby požadované na produkciu ako takú. Vzrastajúci význam personalizácie šitých produktov však ponúka nové šance pre vydavateľov. Taký je vývoj trhu, ktorý si aj v tejto oblasti berie pod drobnohľad digitálnu tlač.

Tri tlačené produkty produkované live a v jednom pracovnom priebehu

 Na Hunkeler innovationdays v Luzerne spoločnosť odprezentuje modelom  „Presto II Digital“  kompaktné riešenie pre produkty vazby V1. Osvedčený, vysokoautomatizovaný systém znášacej drotošicej linky bol už na DRUPA 2012 predstavený s novým riadením ako stupeň „digital ready“ a v Luzerne bude predstavovať produkciu digitálne tlačených printových produktov pre priemyselné finálne spracovávanie. V kombinácii s novým odvíjaním, novým falcovacím modulom ako aj krížovou rezačkou od Hunkeler predstaví Müller Martini svoju „šiciu linku Presto II Digital“ s novým vysokovýkonným priebežným falcovačom, falcovacím nakladačom obálok, dvoma nakladačmi hárkov, šicím agregátom a jedným trojrezom. Priamo na stánku Müller Martini budú naživo a v priebežne kontinuálne produkované tri rozličné produkty.

Požadovaná je prvotriedna kvalita šitia

„Nároky na kvalitu digitálne tlačených a šitím spracovávaných produktov sú rovnako vysoké ako pri konvenčnej produkcii“, vysvetľuje Dragan Volic, šéf marketingu systémov dokončujúceho spracovávania tlače v Müller Martini. „Šicou linkou Presto II Digital možeme ponúknuť nielen obvyklú prvotriednu kvalitu šitia ale aj všetky ďalšie možnosti dokončujúceho spracovávania nášho flexibilného stavebnicového a modulárneho systému konštrukcie.“ Vysoká kvalita orezu, dvojprodukcia, fóliovanie a paletizácia sú iba niektoré príklady z (takmer) neobmedzených možností, ktoré zabezpečuje Müller Martini pre zostavovanie digitálne tlačenej produkcie.

Vysoká ochrana investície

Šicia linka V1 Presto II Digital ponúka ako ideálne riešenie pre malé a stredné podniky vysoký stupeň ochrany zákazníckej investície. Táto šicia linka pre konvenčné využitie s nakladačmi hárkov je vybavená aj pre jej okamžité využitie v spojení s digitálnou tlačou. „Samozrejme kedykoľvek je možná aj okamžitá výmena medzi oboma druhmi produkcie – ako aj kombinovaná produkcia, ale aj spojenie digitálne tlačených zložiek, konvenčne tlačených signatúr ako aj selektívneho pridávania obálok“, hovorí Dragan Volic.

„Modulárna konštrukcia umožňuje elegantné možnosti dovybavenia a pripravuje Presto II digital aj na budúce výzvy digitálnej – inkjet tlače“. Ako prvá konfigurácia môže linka Presto II digital vyrábať nielen z predtlačeného kotúča, s falcovacími modulmi je ale vybavená aj pre viac stránkové signatúry a taktiež je vybavená pre spracovávanie jednotlivých samostatných listov.

Linka Presto II digital može byť samozrejme využitá aj ako plne integrované inline riešenie (digitálna tlač s priamym dokončovaním). Tu naplno ukáže svoje prednosti systém spracovávania dát a produkcie Connex od Müller Martini, ktorý zabezpečuje dokonalú súhru a optimálne vzájomné riadenie všetkých agregátov ako celku.

Z pretlačeného kotúča bude „linka Presto II digital“ na stánku v Luzerne naživo a v prevádzke kontinuálne produkovať rozličné, skobkami šité produkty.

Zdroj: Müller Martini

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo