LED UV SurePress L-6534VW s oranžovým atramentom.

Sortiment tlačiarní etikiet Epson SurePress sa rozrastá o výkonnejšie modely, flexibilné a zohľadňujúce pomer kvality a ceny.

Spoločnosť Epson rozšírila rodinu digitálnych tlačiarní etikiet SurePress a oznámila dôležitý vývoj

Prvým je pridanie novej tlačiarne SurePress L-6534VW s oranžovým atramentom, ktorá ponúka rozšírený farebný priestor, ako aj vysokú produktivitu a kvalitu tlače; druhý predstavuje významný upgrade série SurePress 4000 s novými modelmi L-4733A/AW. Vďaka novému systému atramentov a zdokonaleniu procesu sušenia zabezpečí tento nový tlačový stroj vyššiu produktivitu na fóliových substrátoch.

Tieto vylepšenia umožňujú modelom SurePress s atramentmi LED UV a atramentmi na vodnej báze  lepšie vyhovieť potrebám zákazníkov v odvetviach, ako sú potraviny a nápoje, kozmetika a farmácia, priemyselné výrobky a výrobky pre domácnosť.

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Rad tlačiarní Epson SurePress na tlač etikiet vyniká na celom svete svojou kvalitou a všestrannosťou. Naša technológia sa neustále vyvíja a toto oznámenie dokazuje náš jasný záväzok splniť neustále sa meniace potreby našich zákazníkov.“

SurePress L-6534VW s oranžovým atramentom

Nový SurePress L-6534VW s oranžovým atramentom sa pripája k už dostupnému SurePress L-6534VW s technológiou Digital Varnish a ponúka rýchlosť tlače až 50 metrov za minútu, čo je ideálne na výrobu veľkých objemov.
Použitím plnej farby (CMYK) s pridaním oranžového atramentu na rozšírenie farebného priestoru a štandardne dodávaného bieleho atramentu s vysokou nepriehľadnosťou môžete reprodukovať priame farby s väčšou presnosťou.

EPSON SurePress L-6534VW
EPSON SurePress L-6534VW

Táto digitálna tlačiareň využíva systém sušenia/vytvrdzovania LED UV od spoločnosti Epson, ktorý obmedzuje rozpíjanie atramentu a zabezpečuje jemnejšiu tonálnu gradáciu, ostrejší obraz a živé farby. Tým sa presnosť a konzistentnosť farieb dostáva na novú úroveň a zákazníci tak majú k dispozícii viac možností, ako tlač prispôsobiť svojim požiadavkám.

SurePress L-6534VW s oranžovým atramentom umožňuje tlačiť na širokú škálu papierových a fóliových substrátov a ponúka nízke prevádzkové náklady a vysokú produktivitu.

Rozhranie s dotykovým panelom zjednodušuje obsluhu. Model je tiež vybavený patentovanou technológiou Epson Nozzle Verification Technology (NVT) a automatickou údržbou hlavy, ktorá obmedzuje plytvanie a minimalizuje nutnosť manuálnych zásahov obsluhy.

SurePress L-4733A/AW: veľký farebný priestor s atramentmi CMYKOG

Významnou inováciou radu 4000 je uvedenie modelu SurePress L-4733A/AW. Táto séria je široko uznávaná pre svoju vysokú kvalitu a spoľahlivosť a je jedinečná v používaní atramentov na vodnej báze, ktoré sú schopné tlačiť na papier a fóliové substráty. Pri modernizácii SurePress L-4733A/AW bol tiež vylepšený systém atramentov AQ, ktorý zabezpečuje lepšiu priľnavosť. Prináša tak množstvo výhod, napríklad lepšiu kvalitu obrazu a farebnú stálosť. To umožňuje spracovateľom etikiet a komerčným tlačiarňam dosiahnuť vyššiu produktivity a spoľahlivý výkon na širokej škále substrátov.

EPSON SurePress-L-4733A/W
EPSON SurePress-L-4733A/W

Tlačiareň SurePress L-4733A/AW používa sadu atramentov CMYKOG, ktorá ponúka veľký farebný gamut pre vynikajúcu presnosť a sýtosť farieb. Použitie bieleho a čierneho atramentu pre nenatierané substráty rozširuje flexibilitu podkladu. Nové funkcie automatizovanej údržby ďalej skracujú prestoje a zvyšujú produktivitu a spoľahlivosť.

Atramenty v súlade s európskymi predpismi pre balenie potravín

Spoločnosť Epson vyrába vlastné atramenty, čím má pod kontrolou každý aspekt výroby. Spoločnosť výrazne investovala do systémov a procesov kontroly hygieny a dodržiava správne postupy výroby materiálov. Atramenty radu SurePress 6000 a 4000 vyhovujú, a sú v súlade s európskymi predpismi týkajúcimi sa materiálov, ktoré prichádzajú do styku s potravinárskymi výrobkami na balenie potravín.

Rad SurePress má tiež podporu vzdialenej diagnostiky (Epson Remote Diagnostics) a sieť služieb po celom svete s cieľom zabezpečiť optimálny výkon pre používateľov SurePress.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo