X-Rite Incorporated  a  Pantone LLC, svetovo uznávaná autorita v oblasti farieb a meracích systémov pre rôzne priemyselné odvetvia, uvádza na trh nové i1Pro 3 Plus, riešenie spektrálneho merania farieb špeciálne navrhnuté pre profesionálov, ktorí potrebujú pokročilé možnosti kalibrácie a profilovania farieb, pre súčasné veľkoformátové a priemyselné tlačové aplikácie.

i1Pro 3 Plus

Nový model i1Pro 3 Plus stavia na úspechu rodiny ručných spektrofotometrov i1. Je vyrobený špeciálne na meranie netradičných materiálov používaných v grafickom, textilnom a reklamnom odvetví. Hlavne ide o štruktúry povrchov textílií, fotografických plátien a rôznych transparentných materiálov (sklo, fólie, filmy a pod.).

i1pro-3_Plus_transparent
Užívatelia teraz môžu vytvárať profily ICC pre takmer akýkoľvek substrát a kalibrovať tlačové výrobné zariadenia pre najvyššiu úroveň farebnej presnosti.

Meranie, kalibrácia a profilovanie farieb bez obmedzenia

V dnešnom svete rozmanitých tlačových procesoch je potrebná presná špecifikácia farebných odtieňov, ich správna komunikácia, kontrola i opakovateľnosť. Zákazníci kladú väčší dôraz na dosiahnutie presných a opakovateľných farieb. Aby sa to dalo dosiahnuť, musí byť produkčné tlačové zariadenie linearizované a profilované pre každý substrát, aby sa monitoroval farebný výstup. S pomocou meracích zariadení sa tento proces výrazne uľahčuje.

i1Pro 3 Plus
Súčasné riešenia profilovania majú obmedzenú schopnosť merať textúrované, drsné alebo nerovnomerné povrchy a nemôžu sa prispôsobiť rôznym hrúbkam materiálu. Spektrofotometer i1Pro 3 Plus odstraňuje variabilitu, aby vytvoril presné profily ICC na najširšej škále materiálov. Je vybavený novými možnosťami, ktoré  pomáhajú zlepšiť kvalitu merania, ale aj rýchlosť a komfort merania.

Čo ponúka i1Pro 3 Plus?

  • Väčší merací otvor 8 mm na podporu nových materiálov a substrátov používaných v aplikáciách digitálnej tlače. Veľká clona (8 mm) poskytuje presnejšie výsledky s lepšou opakovateľnosťou.
  • Nový polarizačnýfilter (podmienka merania M3), znižuje lesk a odrazy na tkaninách a keramike. Poskytuje „lepšiu čiernu farbu“ a sýtejšie farby na drsných povrchoch a lesklých médiách, ako sú potlače na plátne a umelecké fotografické papiere.
  • Súčasne meranie M0, M1 a M2 v jednom priechode, aby sa zohľadnili optické zjasňovače, takže operátori tlače môžu rýchlo predpovedať, ako budú farby vytlačené a ako budú vyzerať na podkladoch s OBA pri rôznych svetelných podmienkach.
  • Dlhšie pravítko na meranie väčších testovacích škál používaných pri veľkoformátovej tlači. Pravítko obsahuje bielu podložku kompatibilnú s ISO a odnímateľné magnetické prúžky na hornej a bočných stranách na držanie vzoriek na mieste pri meraní.
  • Nové LED osvetlenie,zvyšuje spoľahlivosť zariadenia. I1Pro 3 Plus umožňuje štyri podmienky merania (ISO 13655 M0; M1 (D50); M2 (bez UV); M3 (s polarizačným filtrom).
  • Podporuje profilovanie transparentných (podsvietených) materiálov v pracovnom postupe.
  • Meria JAS až do 5 000 (cd/m²). Užitočné pre kalibráciu a profilovanie displejov s vysokým jasom.

Zariadenie i1Pro 3 Plus je dodávané v troch verziách: i1Basic, i1Photo a i1Publish.

Automatizácia pre perfekcionistov farieb

Ručné čítanie testovacích tabuliek na účely profilovania a overovania farieb je časovo náročné a ponecháva priestor pre ľudské chyby. X-Rite prichádza s inovovaným modelom automatizovaného stola i1iO, ktorý bol vyvinutý tak, aby vyhovoval i1Pro 3 Plus a poskytoval jednoduchý spôsob, ako vylepšiť funkčnosť, univerzálnosť a urýchliť proces merania. Umožňuje merať materiály do hrúbky 33 mm.

i1io3-table
Vstavané podsvietenie navyše umožňuje merať priehľadné fólie a transparentné materiály. Systém je ideálny pre fotografov, dizajnérov a tlačiarov, ktorí chcú zrýchliť a automatizovať proces merania a eliminovať manuálne čítanie prúžkov.

Technické info pdf: Feature comparison of new i1Pro 3 Plus vs i1Pro 2

i1Pro 3 Plus

Prečo zvoliť i1Pro 3 Plus?

Umožňuje meranie a profilovanie širokého spektra materiálových povrchov. Podporuje meranie a profilovanie filmov, fólií a transparentných materiálov. V kombinácii s i1iO optimalizuje automatizované vytváranie súborov pre rýchlejšie profilovanie.
Nový model i1 Pro 3 Plus je atraktívny z pohľadu nových možnosti využitia, hlavne pre digitálne veľkoformátové tlačiarne a prevádzky, ktoré pracujú s transparentnými materiálmi.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo