Filip Kulisev - Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi.

Výstava sa koná pri príležitosti 100. výročia podpísania Clevelandskej dohody, ktorá bola základným kameňom našej štátnosti. Výstava fotografií sa koná pod záštitou prezidenta SR a primátora Bratislavy (Bratislava a Cleveland sú sesterské mestá) a prináša úžasné fotografie prírodných scenérií všetkých kontinentov, vrátane motívov zo Slovenska. Na Slovensku začína 2. 6. 2015 v bratislavskej galérii River Gallery.


Séria fotografií Filipa Kuliseva následne poputuje do Clevelandu, kde ju 26. 9. 2015 otvorí minister zahraničných vecí a podpredseda vlády Miroslav Lajčák. Začiatkom roka 2016 budú obrazy vystavené na Havajských ostrovoch a následne v kanadskej Ottawe.

Fotografie Filipa Kuliseva nám sprostredkúvajú pohľad na krásy prírody, väčšinou miesta neporušené človekom. Jeho fotografické obrazy sú výnimočné tým, že sa mu v nich darí zachytiť skutočnosť, ktorú divák svojím pohľadom naživo nedokáže celostne obsiahnuť. Vďaka technickej bravúre, citu pre kompozíciu a vystihnutie a zachytenie tých najlepších svetelných, časových, a priestorových podmienok sú jeho fotografie viac, ako len odrazom prírodných scenérií a fascinujúcich miest našej planéty. Špecifikom fotografie je jej schopnosť rámovania, respektíve ohraničovania výrezu skutočnosti. Kulisev volí, či lepšie povedané, tvorí vždy taký výrez, ktorý, zdôrazňuje vizuálne kvality prírodného priestoru a ponúka divákovi obraz, ktorý jeho oči nie sú schopné uchopiť inak, ako prostredníctvom jeho fotografie. Tým vlastne rozširuje a obohacuje naše vnímanie a zmyslovú skúsenosť o nový rozmer, nový, dokonalejší pohľad na svet, ktorého prírodu a jej krásy si niekedy azda neuvedomujeme a primálo vážime.

Filip Kulisev
Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP absolvoval viac ako 180 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete, vydal šesť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov. Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí k nadšeným milovníkom prírody a podporuje aktivity na jej ochranu aj pre budúce generácie, preto o ňom monacké knieža Albert II povedal: „Filip Kulisev krásou a čistotou obrazu dodáva váhu bohatstvu, ktoré my všetci až pričasto ignorujeme, a ktoré tu už zajtra nemusí byť, lebo včera sme boli priam trestuhodne nečinní.“

Výstava
Filip Kulisev – Amazing Planet
Otvorenie: 2. 6. 2015, 18:00
Trvanie výstavy: 3. 6. – 23. 6. 2015
http://www.rivergallery.sk/

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo