Sony DSC-HX200V je špičkovým ultrazoomom v novej sérii kompaktných fotoaparátov Cyber-shot. Vynikajúce 30-násobné optické priblíženie s manuálnym ovládaním sa vďaka novej technológií Clear Image Zoom dokáže zväčšiť na neuveriteľné 60-násobné priblíženie bez pixelizácie, ktorá vzniká pri bežnej digitálnej transfokácii. Obrázky sú teda čisté a jasné aj pri digitálnom priblížení. Tak ako pri zvyšných modeloch Cyber-shot nesmie chýbať CMOS snímač Exmor R s rozlíšením 18,2 megapixlov a obrazový procesor BIONZ.

Kompakt ako zrkadlovka

Sony HX20 sa na prvý pohľad odlišuje od klasických kompaktných fotoaparátov. Stavba tela, ale predovšetkým výrazný objektív pripomínajú skôr digitálnu zrkadlovku.

Kvôli dosiahnutiu výnimočného priblíženia sa HX200ka prispôsobila tomu najdôležitejšiemu – objektívu. Ten dominuje nielen dizajnu, ale aj funkčnosti. 30-násobný manuálny zoom neponúkajú bežné kompakty.

Navyše vďaka vylepšenému digitálnemu zoomu narastá priblíženie až na 60-násobok. A to pri zachovaní ostrosti a čistoty fotiek. O kvalitu snímok sa starajú aj CMOS snímač Exmor R a vylepšený procesor BIONZ, ktoré sa nachádzajú aj v zvyšných nových modeloch rodiny Cyber-shot. Určite poteší aj vyklápací 7,5 cm LCD display. Rozlíšenie 18,2 megapixlov bude s týmto ultrazoomom využité maximálne.

 

Široká škála funkcií

Napriek väčšiemu telu a výraznejšiemu objektívu nestráca HX200ka nič z hravosti modelov radu Cyber-shot. Umožňuje natáčanie videozáznamov vo formáte Full HD 50p ale aj vysokorýchlostné zaostrovanie (0,13 sekundy pri dennom svetle a 0,21 sekundy pri slabšom osvetlení). Na potulkách prírodou, alebo na cestách vás teda nič neprekvapí. Taktiež podporuje rôzne kreatívne režimy snímania, ale aj kvalitné automatické režimy, ktoré spravia všetky potrebné nastavenia, aby fotky vyzerali dokonale.

Okrem toho tiež podporuje obrazové efekty Picture Effect, s ktorými sa dá kreatívne vyblázniť. Niektoré s týchto efektov dokážu urobiť zaujímavú post produkciu priamo vo fotoaparáte. Sony HX200 taktiež dokáže snímať vo formáte 3D a vďaka zabudovanému GPS modulu taktiež označiť fotografie miestom, kde boli fotografie, alebo video urobené.

Ultrazoom Sony HX200 bude na Slovensku dostupný od apríla 2012 za cenu 509,99 €.

Zdroj: TS

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo