PaperLab prvý systém výroby papiera na svete, ktorý používa suché spracovanie.

Spoločnosť Epson, popredný svetový inovátor a dodávateľ špičkových technológií, tento rok po prvýkrát celosvetovo predstaví systém PaperLab, prvý systém výroby papiera na svete, ktorý používa suché spracovanie. Tento systém dokáže vyrobiť nový papier z bezpečne skartovaného odpadového papiera za použitia suchého spracovania, a vytvoriť tak tisíce listov recyklovaného papiera za deň.

Systém PaperLab

Systém PaperLab je ideálny pre organizácie, ktoré potrebujú bezpečne skartovať dôverné informácie a chcú recyklovať papier ekologicky efektívnym a udržateľným spôsobom. Koncepcia systému PaperLab bude v Európe prvýkrát predstavená na veľtrhu CeBIT (Hannover, 20. – 24. marca) pri veľkej prezentácii najnovších efektívnych, kompaktných a vysoko presných technológií pre pracovisko od spoločnosti Epson.

Celosvetový riaditeľ spoločnosti Epson Minoru Usui, osobne predstaví systém PaperLab spolu s najnovším radom technológií navrhnutých pre pracovisko od spoločnosti Epson. Vo svojom kľúčovom prejave o budúcnosti technológií na pracovisku vysvetlí, ako technológie spoločnosti Epson a jej vízia budúcnosti obohatí pracovisko a zlepší kvalitu života.

Riaditeľ Usui vyhlásil: „Som nesmierne hrdý, že môžem predstaviť systém PaperLab, prvý systém výroby papiera na svete, ktorý používa suché spracovanie. Systém PaperLab sme uviedli na trh v Japonsku na konci vlaňajšieho roka. V Európe sa ho chystáme uviesť na jeseň roku 2018.“

„Naším cieľom je vytvoriť nový kancelársky ekosystém na tlač, v ktorom môžu mať zákazníci radosť z vysokorýchlostných atramentových tlačiarní a z použití recyklovaného papiera zo systému PaperLab. Systém PaperLab je ideálny pre organizácie, ktoré potrebujú bezpečne skartovať dôverné informácie a chcú recyklovať papier pomocou udržateľného procesu. Mojou víziou je svet, v ktorom môžete tlačiť a potom recyklovať akýkoľvek papier. Dúfam, že jedného dňa sa nám podarí vytvoriť systém PaperLab rôznych veľkostí pre použitie v továrňach, kanceláriách, aj u vás doma.“

Organizácie budú môcť pomocou systému PaperLab vyrábať papier rôznej veľkosti, hrúbky a typu – od kancelárskeho papiera až po vizitky a farebný papier. Spoločnosť Epson sa snaží dosiahnuť udržateľný rozvoj, a preto prijala dokument Environmentálna vízia 2050, ktorým si stanovuje za cieľ 90% zníženie emisií CO2 v celom životnom cykle všetkých svojich produktov a služieb do roku 2050.

Systém PaperLab

Vlastnosti systému PaperLab:

  • Technológia suchých vlákien – rozomletie na vlákna. Jednotka vyvinutá spoločnosťou Epson na rozomletie vláken bez použitia vody mechanicky rozmelie použitý papier na dlhé tenké vlákna. Všetky stopy po informáciách sú okamžite úplne a bezpečne zlikvidované. Vlákna z použitého papiera sú spájané dohromady za použitia spojiva. Tento spojivový materiál je dostupný v rôznych farbách a umožňuje používateľom systému PaperLab vyrábať papier v celom spektre farieb alebo zvyšovať jeho belosť. Na spojené vlákna je vyvíjaný tlak, ktorý vytvaruje nové listy papiera. Používatelia systému PaperLab môžu vyrábať listy vo formáte A4 a A3 v rôznej hrúbke nastavením ovládacích prvkov hustoty papiera, hrúbky a tvaru.
  • Lepšie zabezpečenie – Systém PaperLab zaisťuje úplnú bezpečnosť spoľahlivým skartovaním dôverných dokumentov. Namiesto toho, aby boli dokumenty z vašej firmy odvážané zmluvným partnerom, je odpadový papier rozomletý na jemné vlákna priamo u vás. Na rozdiel od papiera, ktorý prešiel skartovačkou, na sebe vlákna nemajú žiadnu rozpoznateľnú informáciu. Systém PaperLab je preto ideálnym riešením pre kancelárie miestnej samosprávy a ostatné inštitúcie, ktoré spracovávajú veľký objem dôverných dokumentov. Systém chráni osobné údaje, takže inštitúcie, obyvatelia i zákazníci sa nemusia obávať úniku informácií.
  • Rýchla výroba rôznych typov papiera – Systém PaperLab dokáže vyrobiť prvý nový list papiera približne za tri minúty od chvíle, kedy do nej vložíte odpadový papier a stlačíte tlačidlo Start. Za hodinu vyrobí približne 720 listov papiera A4. Premieňaním použitého papiera s vyššou hodnotou (kopírovací papier, tvrdý papier na navštívenky alebo farebný papier na letáky) si môžu firmy alebo miestna samospráva vytvoriť akýkoľvek druh nového papiera, kedykoľvek ho potrebujú.
  • Menší dopad na životné prostredie – Na výrobu jedného listu papiera A4 je obvykle potrebný približne jeden hrnček vody. Systém PaperLab dokáže vyrobiť papier s minimálnou spotrebou vody. Voda je na celom svete cenným prírodným zdrojom, a preto spoločnosť Epson prichádza so systémom, ktorý používa suché spracovanie.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo