Nové zariadenia od Xeroxu pre vstup do oblasti vysokorýchlostnej farebnej tlače.

     Vysokorýchlostné farebné atramentové zariadenia si upevňujú svoju pozíciu na trhu vizuálnej komunikácie. Xerox preto prináša dva nové stroje, ktoré poskytujú najnovšie technológie užívateľom hľadajúcim riešenie pre vysoko kvalitnú tlač zákaziek s premenlivým objemom. Produkčné stroje Xerox CiPress™ 500 a 325 sú jediné vysokorýchlostné stroje pracujúce s bezvodým atramentom na svete. Prechod na bezvodú technológiu pre užívateľa znamená, či už ide o spoločnosti zaoberajúce sa direkt marketingom, službami alebo poskytovateľa tlače, možnosť tlačiť na obyčajný lacný papier bez toho, aby hrozilo nebezpečenstvo vsakovanie atramentu.

Xerox CiPress 500

Zariadenie tlačí 150 metrov (500 stôp) alebo v duplexnom prevedení 2,180 plnofarebných strán za minútu a jeho vysoká efektivita sa najlepšie ukáže u zákaziek z oblasti personalizovaného marketingu, transpromo prvkov alebo u produkčnej tlače.

Atramentový systém testovala americká spoločnosť dmh Marketing Partners, ktorá sa zaoberá direkt marketingom a ročne potlačí viac ako 800 miliónov výtlačkov.

Vďaka použitiu stroje Xerox CiPress 500 dosiahla spoločnosť dmh konzistentné kvality naprieč zákazkami, obmedzila čas nevyhnutný pre rekalibrácia tlačových strojov a tým ušetrila čas pre vyhľadávanie nových obchodných príležitostí.

„Pre náš výrobný proces vždy hľadáme tie najmodernejšie technológie. Veríme, že CiPress 500 je tou najlepšou technológiou pre vysokonákladovú produkciu,“ uviedol Randy Seberg, technologický riaditeľ spoločnosti dmh Marketing Partners.

CiPress 500 obsahuje systém optimalizácie atramentu. Užívatelia sa môžu rozhodnúť napríklad znížiť množstvo použitého atramentu na stránkach, ktoré obsahujú predovšetkým text a minimum grafiky, ako sú napríklad transakčné dokumenty.

Xerox CiPress 325

Nový CiPress 325 v prevedení pre jednostrannú alebo obojstrannú tlač uľahčuje tlačiarom s nižšími priemernými nákladmi vstúpiť na rastúci trh vysokorýchlostnej atramentovej tlače. CiPress 325 ponúka rýchlu vysokoobjemovú produkciu pri rýchlosti 100 metrov (325 stôp) za minútu. Tlač prebieha v rozlíšení 600×600 dpi a marketingové materiály, transpromo zákazky alebo návody vytlačené na stroji disponujú ostrými kontúrami a jasnými farbami.

Vlastnosti a výhody CiPress 325 zahŕňajú

• Možnosť upgradov – Užívatelia môžu zvýšiť rýchlosť systému zo 100 metrov za minútu na 150 pomocou softvérové licencie a zvýšiť tak produktivitu vďaka vyššiemu objemu strán.

• Rýchle spracovanie dát – Tlačový server Xerox FreeFlow ® zvyšuje produktivitu vďaka spracovaniu komplexných premenlivých úloh bez zníženia rýchlosti tlače. Užívatelia môžu konfigurovať svoj digitálny stroj tak, aby zodpovedal presne požiadavkám danej zákazky.

• Udržateľnosť – Patentovaná technológia granulovaného atramentu na báze živice uľahčuje odstránenie atramentu pri recyklácii papiera. Technológia Xeroxu získala najvyššie ocenenie v hodnotení jednoduchosti odstránenie atramentov, ktoré vykonáva INGEDE, skupina popredných európskych výrobcov papiera reprezentujúci medzinárodnú asociáciu v odvetví odstraňovanie atramentu ADI.

Dostupnosť
Zariadenia Xerox CiPress 500 je v tejto chvíli celosvetovo dostupné. U nás bude Xerox CiPress 325 k dispozícii v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: XEROX

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo