Na slovenský trh smeruje tradičná letná nádielka z dielne Panasonic Lumix a my Vám prinášame čerstvé detaily tejto atraktívnej ponuky.

Panasonic LUMIX G5

Priaznivcov systému Micro 4/3 a jeho vymožeností určite poteší nový prírastok s označením LUMIX G5. Ten okrem 16-megového snímača Live MOS a výkonného obrazového procesoru Venus Engine VII FHD boduje aj výnimočnou obrazovou kvalitou (aj pri slabom osvetlení) a priam dokonalou ergonómiou.

Pozornosť si rozhodne zaslúži aj vylepšený rýchly systém automatického ostrenia Light Speed AF s mnohými režimami (jednobodové či viacbodové ostrenie, kontinuálne ostrenie, rozpoznávanie tváre apod.). Za zmienku rozhodne stojí aj sekvenčné snímanie – v plnom 16megovom rozlíšení prístroj urobí 6 snímok za sekundu, pri menšej veľkosti fotografií rýchlosť stúpa až na závratných 20 obr/s.

Lumix G5 – vhodný pre fotografov aj filmárov

Obrazová kvalita sa rozhodne neobmedzuje len na tradičné fotografie. LUMIX G5 funguje aj ako veľmi dobrá videokamera – záznam natáča v rozlíšení 1080p (Full HD) rýchlosťou 50 obr/s so stereozvukom, a aj tu sa užívatelia môžu tešiť na skvelý obraz s minimom šumu. Pri ukladaní sú na výber formáty AVCHD a MP4. Pri videozázname funkcia automatického ostrenia funguje rovnako spoľahlivo ako pri fotografovaní.

 

Dotykový displej

Skvelý dojem dotvára ovládanie, ktoré je z veľkej časti postavené na osvedčenej a obľúbenej dotykovej technológii. Výklopný displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 920 000 bodov umožňuje dotykom nielen nastaviť všetky potrebné hodnoty a zaostriť, ale taktiež stlačiť spúšť. Tradične orientovaní užívatelia, ktorým ovládanie cez displej nevyhovuje, určite ocenia jasný elektronický hľadáčik s rýchlym prekresľovaním a očným senzorom. Ten hľadáčik automaticky zapne, ako náhle priložíte fotoaparát k oku.

Lumix G5 s novými objektívmi Micro 4/3

Panasonic LUMIX G5 sa najlepšie osvedčí v kombinácii s novými objektívmi určenými pre systém Micro 4/3, napríklad s LUMIXom G X Vario 12-35 mm.

•  Fotoaparát bude k dispozícii od septembra 2012 za cenu pohybujúcu sa okolo 649 EUR, a to v 3 farebných variáciách: čiernej, bielej a striebornej.

Panasonic Lumix G VARIO 45-150 mm / f4 –  teleobjektív pre triedu Micro 4/3

Rodinu Lumix Micro 4/3 rozšíri nový teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 45-150 mm / f4, ktorý umožňuje naozaj mnohostranné využitie – od fotografovania športových scén, zvierat vo voľnej prírode cez portrétovanie, reportážne zábery až po zachytenie každodenných momentiek. Parametre tohto objektívu oceníte aj pri natáčaní videozáznamov.

Kvalitný teleobjektív sa nezaobíde bez optickej stabilizácie. Nový Panasonic v tomto smere určite nesklame. Je vybavený stabilizátorom MEGA O.I.S., vďaka ktorému je možné fotografovať z ruky bez blesku aj v slabšom svetle s dlhším ohniskom bez toho, aby sa majitelia museli obávať rozostrenia spôsobeného chvením prístroja počas expozície.

 
O kvalitu kresby sa starajú aj moderné nanotechnologické optické vrstvy Nano Surface Coating, ktoré účinne zabraňujú zdvojenej kresbe a prežiareniu.

•  Panasonic Lumix G Vario 45-150 mm bude k dispozícii od septembra 2012 za cenu pohybujúcu sa okolo 300 EUR.

Panasonic Lumix LX7 – nová vlajková loď

Zaujímavé kúsky však pribudli aj medzi kompaktnými fotoaparátmi. Pokojné vody tejto kategórie určite rozčerí nová vlajková loď Lumix LX7, ktorý opäť ponúka maximum vo svojej kategórii.


Kvalita fotografií je priamo úmerná kvalite objektívu a v tomto smere LX7 ponúka maximum vo svojej kategórii. Svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX s 3,8x zoomom (ekvivalent k 24 – 90 mm pri kinofilme) sa môže pochváliť ojedinelou hodnotou svetelnosti f1,4 – 2,3. Extrémne vysoká svetelná priepustnosť nového objektívu umožňuje snímať ostré a prekreslené snímky aj v takých podmienkach, v ktorých konkurenčné prístroje potrebujú blesk.

Kombinácia snímača MOS s rozlíšením 10,1 MPix, obrazového procesora Venus Engine VII FHD a objektívu Leica sľubuje naozaj vynikajúce výsledky.

 
Citlivosť je možné nastaviť v rozsahu hodnôt ISO 80 – 12 800. Ani pri vyšších hodnotách sa pritom nemusíte báť šumu, pretože snímač podporovaný výkonným obrazovým procesorom ho dokáže účinne eliminovať. Kvalitu obrazu ocenia i milovníci videozáznamov – LX7 natáča v rozlíšení 1 920 x 1 080 (FullHD) rýchlosťou 50p, záznam sa ukladá do formátov AVCHD Progressive alebo MP4.

•  Panasonic Lumix LX7 bude k dispozícii od septembra 2012 za cenu pohybujúcu sa okolo 499 EUR.
•  Na slovenskom trhu sa objaví aj nový rad LZ, z ktorého základný model Lumix LZ20 ponúkne v cene do 200 EUR superzoom s 21-násobným priblížením a video v kvalite HD.

Panasonic Lumix FZ200

Poslednou, no nemenej zaujímavou novinkou ponuky Panasonicu je Lumix FZ200. Jeho najväčšou prednosťou je objektív prestížnej značky Leica s 24x optickým zoomom a rozsahom, ktorý po prepočte na klasický fotoaparát predstavuje 25-600 mm. Ojedinelou hodnotou je vysoká svetelnosť objektívu F2,8, ktorá je k dispozícii v celom rozsahu zoomu!

Osvedčené technológie
Okrem obrieho rozsahu zoomu ponúka nový Panasonic aj zodpovedajúcu optickú kvalitu fotografií – takú, ako sa na objektív značky Leica patrí. Samozrejmosťou je výkonný optický stabilizátor POWER O.I.S., vďaka ktorému je možné fotiť aj s extrémne dlhým ohniskom z ruky a bez obáv z rozostrenia vplyvom chvenia fotoaparátu. FZ200 umožňuje nastaviť ekvivalent ISO až na hodnotu 6400, takže je možné urobiť kvalitné snímky bez blesku aj v podmienkach s extrémne slabým osvetlením.

Rýchlosť za každých okolností
Nový Lumix LZ200 tiež disponuje na kompaktné pomery nezvyčajne rýchlou odozvou pri fotografovaní, čo určite ocenia športoví fotografi, milovníci reportáží, momentiek apod. Za zmienku stojí nielen svižné automatické ostrenie, ale predovšetkým skutočne nadštandardné sekvenčné snímanie – v plnom rozlíšení 12 megapixelov zvládne urobiť celých 12 fotografií za sekundu, na čo zďaleka nestačia ani drahšie zrkadlovky

 

Nielen fotografie, ale aj videozáznamy
Okrem fotografovania poslúži Lumix FZ200 aj ako plnohodnotná videokamera s rozlíšením Full HD 1 920 x 1 080 bodov. Záznam sa natáča rýchlosťou 50 snímok za sekundu a ukladá sa vo formáte AVCHD Progressive alebo MP4, ktorý je vhodný nielen pre stolové počítače a notebooky, ale tiež pre celý rad vreckových mobilných zariadení (telefóny, MP4 prehrávače, tablety).

•  Panasonic Lumix FZ200 bude k dispozícii od septembra 2012 za cenu pohybujúcu sa okolo 599 EUR.

Menší brat – Panasonic Lumix FZ62

K dispozícii bude tiež odľahčenejšia verzia – Lumix FZ62 (nástupca nižšieho modelu FZ48), ktorý je so svojím 24x optickým zoomom, širokouhlým objekívom LEICA DC VARIO-ELMARIT 25mm, svetelnosťou objektívu f/2.8-5.2 a 16.1 megapixlovým snímačom High Sensitivity MOS určený menej náročným fotografom, ktorí túžia po kvalite za nižšiu cenu. Tento model je vhodný napríklad na fotografovanie športu – pri sekvenčnom snímaní urobí až 10 fotografií za sekundu.

Zdroj TS: Panasonic

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo