Nový rad ľahkých produkčných strojov Xerox D95/D110/D125 Copier/Printer a D110/D125 Printer poskytuje špičkovú kvalitu čiernobielej tlače
pri vysokej rýchlosti i efektivite. Stroje navyše majú široké možností finišingu.

Stroje sú navrhnuté pre prostredie, kde sa tlačí intenzívne. Napríklad v školstve a vzdelávacích inštitúciách nájdu využitie pri tlači materiálov pre študentov, náplní kurzov alebo zoznamov účastníkov prednášok. Špeciálny softvér zameraný na archivovanie a pečiatkovanie, ktorý umožňuje elektronické skladovanie dokumentov a overenie ich autenticity pomocou číselných značiek zase mieri do oblasti práva, poisťovní alebo zdravotníckych zariadení. Poskytovateľom rýchlych tlačiarenských služieb umožňujú nové zariadenia dosahovať vyšší obrat a ponúknuť svojim zákazníkom viac aplikácií a služieb, ako sú letáky, nízkonákladová tlač publikácií na zákazku alebo tlač personalizovaných katalógov.


Modely tejto rady s kopírovacou časťou sú k dispozícii v rýchlostiach 95, 110 a 125 strán za minútu. Tlačové stroje D110 a D125 potom ponúkajú 110 respektíve 125 strán za minútu, čo je dostatočná rýchlosť aj pre tlač transakčných dokumentov.

Medzi hlavné výhody strojov patrí:

Rýchlosť a jednoduchá obsluha
•   Tlačiarne/kopírky disponujú štandardným jednopriechodovým farebným skenerom pričom tlačová časť dosahuje rozlíšenie 2400 x 2400 dpi. Zvládajú aj tlač z USB diskov a uložia na ne aj skenované dokumenty.

•   Vstavaný skener sníma 200 obrázkov za minútu a vďaka automatickému podávaču na 250 strán zvláda aj veľkoobjemové úlohy.

Pokročilé nástroje pre efektívnu prácu
•   Integrovaný kontrolér, ktorý je štandardným vybavením týchto strojov, umožňuje jednoduché ovládanie pomocou dotykového displeja. Flexibilitu zariadenia môžu ešte zvýšiť dva voliteľné servery Xerox FreeFlow® Print Server a Xerox EX Print Server s technológiou Fiery ®.

•   Rozšíriteľné rozhrania Extensible Interface Platform umožňujú užívateľom zjednodušiť pracovné procesy priamo na displeji tlačiarne.

Široké možnosti dokončovania

•   Široké pole dokončovacích možností, ktoré tieto stroje ponúkajú, dodá dokumentom profesionálny vzhľad, či už ide o tvorbu brožúr, prekladanie, zošívanie alebo dierovanie. S nástrojmi Xerox Tape Binder, GBC ® e-binder 200 a Plockmatic Pro30 ™ Booklet Maker môžu zákazníci jednoducho vyrábať brožúry s páskovou väzbou, ktorá umožní plné roztvorenie s bezokrajovou potlačou. „Rýchly skener a zjednodušené grafické rozhranie zvyšujú popularitu týchto nových strojov v prostredí ľahkej produkčnej tlače, kde majú najvyššiu prioritu jednoduchosť použitia a finančná dostupnosť,“ uviedol Jim Hamilton, divízny riaditeľ spoločnosti InfoTrends.

Kopírky/tlačiarne D95/D110/D125 boli vystavené na stánku spoločnosti Xerox počas veľtrhu drupa 2012, ktorý sa konal od 3. do 16. mája v nemeckom Düsseldorfe.

Dostupnosť a ceny
Kopírky/tlačiarne Xerox D95/D110D125 a tlačiarne D110/D125 sú dostupné v priamom predaji aj prostredníctvom partnerov spoločnosti Xerox.

Zdroj TS: XEROX

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo