Seiko Epson Corporation (Epson) je globálny technologický líder, ktorý poskytuje inovatívne riešenia pre rôzne oblastí využitia. Pri výrobe používa originálne, kompaktné, úsporné a vysoko presné technológie. Epson patrí medzi najväčších svetových výrobcov digitálnych tlačiarní a príslušenstva. Epson na FESPA 2019 ponúkol kompletný sortiment kreatívnych a univerzálnych tlačových riešení pre signmaking, fotografiu, dekór a textílie.

O účasti na Fespa 2019 a novinkách nás informoval Slávek Gross, LFP Business Manager zodpovedný za portfólio produktov v oblasti veľkoformátovej tlače.

Epson_Fespa
Odvetvie veľkoformátovej tlače je silne spojené s digitálnymi technológiami. Momentálne v tlači dominuje inkJet (atramentová technológia).
Epson sa sústreďuje na vývoj veľkoformátových tlačiarní SureColor, čo dokazuje fakt, že jeho technológia spĺňa prísne požiadavky poskytovateľov tlačových služieb v hektickom prostredí produkčnej tlače. Naším cieľom je ponúknuť najlepšiu kombináciu technológie tlače a atramentu pre dosiahnutie vysokej kvality, vynikajúcu spoľahlivosť a najlepšiu celkovú návratnosť investícií pre, čo najširšie spektrum profesionálnych aplikácií tlače.

Atramentová technológia Epson je spoločne s inovatívnou technológiou tlačových hláv PrecisionCore dôležitou súčasťou každého profesionálneho produkčného tlačového riešenia spoločnosti Epson.

Nie všetky tlače a požiadavky na tlač sa dajú realizovať jednou technológiou. To je dôvodom prečo Epson disponuje, tak širokým portfóliom tlačových zariadení. Pri atramentovej technológii zohráva súhra základných komponentov dôležitú úlohu. Hovoríme o tlačových hlavách, atramentoch a softvéri, ktorý bude mať kontrolu nad tlačovým strojom, tlačovou hlavou a atramentmi a zabezpečí kvalitný výstup.

V súčasnosti je Epson jedinou spoločnosťou, ktorá vyvíja a vyrába celé spektrum atramentov na vodnej báze, solventných atramentov, UV a sublimačných atramentov a atramentov na textil. Výsledkom je, že každá zložka tlačového riešenia Epson – hardvér, tlačové hlavy, atrament a softvér – je optimalizovaná tak, aby ponúkala najlepší možný výkon.

print aplication_Ecotex
Slávek Gross, LFP Business Manager, hovorí: „Uvedomujeme si, že tlačiarenský priemysel potrebuje produktívne a nákladovo efektívne riešenia, ktoré sú flexibilné a univerzálne v tom, čo dokážu. Na stánku návštevníci mohli vidieť rôzne riešenia, ktoré im pomôžu priniesť nové nápady do ich podnikania.
Spomeniem priamu potlač tričiek (DTG) tlačiarňou SureColor SC-F2100, alebo riešenie pre potlač syntetickej kože Ecotex. To umožňuje modelom série Epson SureColor SC-S tlačiť priamo na syntetickú kožu s následným využitím pre odevy, nábytok, automobilové a motocyklové aplikácie, ako aj propagačné výrobky.“

Epson_SC-S80600L

Nové modely 64-palcových tlačiarní SureColor SC

Epson v premiére predstavil nový doplňovací systém atramentov a dva nové modely 64-palcových tlačiarní SureColor SC-S60600L a SureColor SC-S80600L, ktoré rozširujú rad úspešných strojov SureColor SC-S. Nové tlačiarne prinášajú vysokú produktivitu so zníženými celkovými nákladmi na vlastníctvo. Srdcom je nový atramentový systém, ktorý umožňuje využívať až 1,5-litrové náplne.
Nové modely budú dostupné na našom trhu od októbra 2019.

Epson produkčné tlačiarne SureColor SC

  • SURECOLOR SC-F2100 – DTG (Direct to Garment) nástupca staršieho modelu SureColor SC-F2000.
  • SURECOLOR SC-F6200 – sublimačná rolová tlačiareň určená na tvorbu vysokokvalitného potlačeného textilu a propagačného tovaru.
  • SURECOLOR SC-F9300 – sublimačná tlačiareň pre vysokú produktivitu a veľkoobjemovú produkciu športového a odevného oblečenia.
  • SURECOLOR SC-S60600 – ecosolventná tlačiareň ponúka používateľom nový spôsob, ako vytvoriť všetko od bežnej grafiky až po high-end displeje a dekorácie na rôznych substrátoch.
  • SURECOLOR SC-P20000 – fotografická tlačiareň navrhnutá pre profesionálne fotolaby a renomované firmy zamerané na tlač umeleckých reprodukcií a špičkových art fotografií.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokPOLYGRAFIKUM – SYNERGIE INSPIRACÍ A TRENDŮ
Nasledujúci článokEpson v novom showroome predstavil špičkové technológie pre fotografiu