Spoločnosť Epson predstavila svoj nový showroom v mestskej časti Praha 4, kde sa konala tlačová konferencia, ktorá prebiehala v spolupráci s prestížnym fotografickým inštitútom Photogenia. Okrem značky Epson bola predstavená horúca novinka spoločnosti Broncolor a fototechnika výrobcu Hasselblad.

Epson Surelab SL-D800

Počas akcie prebehlo predstavenie kompaktnej fototlačiarne Surelab SL-D800. Ako uviedol Slávek Gross, Epson Europe CZ & SK, novinka je určená predovšetkým pre komerčné využitie na predajniach a pre fotografov, ktorí chcú rozšíriť svoje služby v oblasti tlače fotografií a súvisiacich produktov. Zariadenie preto ponúka tlač na široké spektrum médií s lesklým, pololesklým i matným povrchom. Dlhoročná životnosť i nezvyčajná rýchlosť tlače neuberá výtlačkom na vysokej kvalite, na ktorú sú pri tlačiarňach Epson zákazníci zvyknutí.

Epson Surelab SL-D800

Broncolor  LED F1600

Revolučné svetlo LED F160 Broncolor v svetovej premiére predstavil Jan Sucharda (inštitút Photogenia). Svetlo LED F160 určené pre fotografiu a film distribuuje veľmi presné a vyvážené spektrum svetla s plynulým vyžarovaním bez blikania. Navyše poskytuje extrémne vysoký výkon s jedinečne nízkou váhou. Broncolor je špičkovým svetovým výrobcom zábleskových zariadení pre fotografovanie v štúdiách.

Spoločnosť sa nachádza v Allschwil vo Švajčiarsku. Portfólio zahŕňa štúdiové systémy so samostatnými agregátmi a zábleskovými hlavami, difuzéry, soft boxy a ďalšie príslušenstvo.

Broncolor  LED F1600
Broncolor  LED F1600

Hasselblad – profesionálna fototechnika

V rámci tlačovej konferencie mohli účastníci debatovať s Miroslavom Vondráčkom, ktorý prezentoval špičkové modely fotoaparátov a objektívov značky Hasselblad. Následne mohli využiť profesionálne vybavenie a vyfotografovať  fotoaparátmi Hasselblad modelku, a následne fotografiu vytlačiť na tlačiarňach Epson SureColor P800 a P7000 v reálnej kvalite.


Vytlačené fotografie na Epson SureColor P800 a P700 zaujali živými farbami a hlbokými čiernymi odtieňmi. Na vytlačených fotografiách bolo vidieť skutočne každý detail zachytený špičkovými fotoaparátmi Hasselblad.


Fotografie vytvorené za jedinečných podmienok si mohli účastníci zvečniť aj na tlačiarni A2 Epson SC P800, ktorá vďaka voliteľnej jednotke pre papier v roliach umožňuje tlač rôznych formátov vrátane panoramatických fotografií, transparentných fólií, či galerijných plátien.

Druhou možnosťou pre realizáciu fotografií bola tlačiareň SureColor P7000, ktorá vďaka 10-farebnej sade pigmentových atramentov dokáže tlačiť farebne verné fotografie až vo formáte A1. Ich vylepšená odolnosť voči svetlu navyše zaručí mnohoročnú trvácnosť. Na papieri Premium Glossy Photo paper sa užívatelia môžu kochať krásou svojich fotografií až 60-rokov.

Nový showroom Epson

Nový showroom Epson

Nový showroom Epson, ktorý sa nachádza v kancelárskom komplexe Greenline Kačerov, umožnil vidieť v akcii najnovšiu techniku špeciálne vyvinutú pre profesionálnych fotografov. „Sme nadšení, že môžeme po novom všetkým zákazníkom poskytnúť showroom značky Epson, kde si môžu pozrieť všetky najnovšie produkty portfólia a zároveň sa môžu poradiť s odborníkmi ohľadne vhodných tlačových atramentových riešení i projekčnej techniky,“ uviedol Slávek Gross, LFP Business Account manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo