Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne pridávajú formou aktualizácie. Najnovšie vývojári pripravili pre užívateľov novú sadu presetov, ktorá dopĺňa a rozširuje predchádzajúce prednastavenia.

Zmeňte náladu fotografiám jediným kliknutím

Pre užívateľov obľúbeného programu ZPS X, pripravili jeho tvorcovia ďalšiu sadu presetov, ktoré prinášajú do tvorby dávku kreativity a zábavy. Tentokrát ide o „pastelové presety“, sada obsahuje spolu sedem prednastavení: Wheat, Clay, Reed, Biscuit, Trout, Ash Hill a Sour Vibes.


Každý z uvedených presetov má na fotografiu iný účinok. Opäť platí, že najlepšie je vyskúšať jednotlivé presety a vybrať ten, ktorý fotografii i vám najviac vyhovuje. Konkrétne parametre si následne ešte dolaďte podľa vašich potrieb.

original
Obr.: Použitý testovací obrázok

ZPS-X_presset
Obr.: Účinok jednotlivých presetov (pre zväčšenie kliknite na obrázok).

Presety sú prednastavené hodnoty, alebo parametre jednotlivých komponentov /farby, jas, šum, krivky, vinetácia a pod./, ktoré aplikujete na fotku na jeden klik. Presety sú jednoduchý spôsob, ako si ušetriť čas pri úprave fotografií. Obzvlášť, keď často používate podobné postupy alebo nemáte veľa času na úpravu fotiek.

Návod na import presetov a sadu presetov k stiahnutiu zadarmo nájdete tu:
https://www.zoner.sk/photo-studio/presety

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo