NEC Display Solutions Europe predstavuje najnovší prírastok do radu monitorov SpectraView®, NEC SpectraView® 241, ktorý spĺňa prísne požiadavky dnešných kreatívnych profesionálov. Monitor NEC SpectraView® 241 poskytuje „to najlepšie vo svojej triede“ za výbornú cenu.

NEC SpectraView® 241 – je high-endový 24-palcový LCD monitor pre náročné farebné aplikácie, s vynikajúcimi vlastnosťami a benefitmi. Monitor poskytuje vysokú kvalitu obrazu a presnosť farieb, rovnako aj vynikajúcu ergonómiu v porovnaní k cene. Kompletný rad SpectraView® sa môže pochváliť širokou škálou wide gamutových profesionálnych 10- bitových (P-IPS) displejov, NEC SpectraView® 241 nastavuje farebné referenčné kritérium oproti konkurenčným značkám.

S natívnym rozlíšením 1920 x 1200 a funkciami ako „digital uniformity control“ a „backlight ageing correction“ pre presné nastavenie jasu, uniformity pracovnej plochy s kompenzáciou starnutia podsvetľovacích žiariviek a garanciou stálostí farieb, je tento monitor ideálny pre užívateľov, ktorý požadujú vysokú presnosť farebného podania, napr. pre profesionálov v oblasti tvorby grafiky, vrátane predtlačovej prípravy, dizajnérov, fotografov, vydavateľov, ale aj iných náročných záujemcov.

14-bitová Lookup Table (LUT) pre hardvérovú kalibráciu farieb umožňuje presnou správu farieb. 3D LUT emulácia farebného priestoru zabezpečuje 42-bitovú farebnú kontrolu a gamma korekciu. V kombinácii s presným L*ab farebným priestorom a vytvorením 16-bitového ICC profilu je užívateľovi umožnené vidieť svoju prácu presne tak, ako v skutočnosti, pri získaní originálu. Široká škála vstupov, vrátane DisplayPortu, VGA a dvoch DVI vstupov prináša vyššiu produktivitu a možnosť práce s viacerými platformami, s podporou obraz-v-obraze / obrazu vedľa obrazu a integrovaným USB hubom.

Displej zabezpečuje nielen dokonalý obraz vďaka IPS technológii a širokým pozorovacím uhlom, ale je tiež vhodný pre dlhodobú intenzívnu prácu, vďaka vynikajúcej ergonómii (výškové nastavenie až 150 mm, možnosť rotácie portrét/landscape a automatickému NTAA nastavenie na vstupný signál). NEC SpectraView® 241 je  hardvérovo plne kalibrovateľný, vďaka najnovšej verzii sofistikovaného kalibračného softvéru NEC SpectraView Profiler 5. Užívatelia môžu prevádzať hardvérovú kalibráciu pomocou USB, alebo VESA DDC / CI.

Dostupnosť, cena a záruka
Displej NEC SpectraView® 241 bude dostupný od júna 2012. Súčasťou balenia je monitor, napájací kábel, signálny kábel pre rozhranie DisplayPort, signálny kábel DVI-D – DVI-D, a CD s manuálom. SpectraView® Profiler softvér je k dispozícii na CD-ROM. NEC Display Solution Europe poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane podsvitu, systémom servisu Door – to Door.

Zdroj TS: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo