NEC Display Solutions Europe prichádza na trh s tromi novými modelmi profesionálných monitorov série PA. Nové modely sú vhodné pre farebne náročné aplikácie. Monitory pre presné zobrazenie farieb spĺňajú náročné požiadavky profesionálov na kvalitu zobrazenia a zároveň minimalizujú dopad na životné prostredie.

Profesionálne NEC LCD monitory

•   24″ NEC MultiSync® PA242W
•   27″ NEC MultiSync® PA272W
•   30″ NEC MultiSync® PA302W

disponujú 10-bitovým AH-IPS displejom, s najnovšou GB-R technológiou LED podsvitu a tak poskytujú nekompromisnú kvalitu obrazu nielen pre vysoko náročné farebné aplikácie.

 

NEC MultiSync® PA242W, PA272W a PA302W – kombinujú vynikajúcu reprodukciu farieb podľa AdobeRGB štandardu, vďaka 10-bit AH-IPS technológii displeja a najnovšej technológii podsvitu GB-R zaručujú nekompromisnú stabilitu a rovnomernosť podsvietenia displeja po jeho celej ploche, čím je zabezpečený spoľahlivý a stabilný obraz, pre profesionálnu vizuálnu prácu. Novinky profesionálnych stolových monitorov disponujú displejom s GB-R LED podsvitom (bez použitia olova), ktorý poskytuje významne väčší farebný gamut ( než bežne používaný W-LED podsvit ). Ďalšou významnou výhodou je výrazne dlhšia životnosť a niekoľkonásobne nižšia spotreba elektrické energie než u starších výrobkov vybavených CCFL podsvitom.

Monitory ponúkajú minimálnu avšak mechanicky robustnú konštrukciu, s plne ergonomickým stojanom pre pohodlnejšiu a intenzívnejšiu prácu.

Nové modely sú vhodné pre aplikácie, kde je požiadavka na presné zobrazenie farieb, konzistentný a spoľahlivý obraz či homogénny podsvit, ako napr. pri satelitnom snímkovaní, pri úprave videa a fotografií, v presnom strojárenstve alebo v TV vysielaní a post produkcii.

Funkcia ako DisplaySync Pro, ktorá umožňuje jednoduchú multiplatformovú podporu cez integrovaný USB KVM hub a funkcia Picture-by-Picture, umožňuje užívateľom zobraziť dva obrazy z rôznych dátových zdrojov súčasne, bez potreby druhej klávesnice, myši alebo monitora, čo pomáha zvýšiť produktivitu práce a znížiť potrebné investície do vybavenia. Samozrejmosťou je aj kompletná konektivita vrátane HDMI, Display Portu a DVI.

V súlade s ekologickou víziou spoločnosti NEC sú nové monitory NEC MultiSync® PA242W, PA272W a PA302W vybavené vstavaným meracím prvkom tzv. nevypusteného ekvivalentu CO2 do ovzdušia, ktorý reaguje v závislosti na používaných ECO režimoch. Užívateľ je schopný okamžite zistiť, koľko kilogramov CO2 nebolo potrebné vyprodukovať vďaka zodpovednému prístupu a používaniu ECO módu.

Táto informácia poslúži ako motivácia k zodpovednému chovaniu pri nakladaní s prírodnými zdrojmi. Ambient Light Sensor, ktorý upravuje jas monitoru podľa okolitých svetelných podmienok rovnako optimalizuje spotrebu elektrické energie a zabezpečuje ergonomický konštantnú úroveň jasu.

Dostupnosť, cena a záruka

NEC MultiSync® PA242W je dostupný od augusta 2013. NEC MultiSync® PA272W a PA302W budú dostupné od septembra 2013.

•  Odporučaná koncová cena modelu NEC MultiSync® PA242W je cca 980€ (26 600 Kč), bez DPH.

•  NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane podsvitu, systémom servisu Door – to -Door.

Technické info: NEC_DatasheetPA242W-en

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo