Spoločnosť Nikon uviedla na trh nový objektív formátu DX s veľkým rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlej pozície až po telezoom , s kompaktným telom a stabilizáciou obrazu.

Tento univerzálny DX objektív je skvelý na každé použitie, napríklad na panoramatické fotografovanie krajín, zhotovovanie detailných záberov vzdialených objektov a ostrých HD videosekvencií. Nový NIKKOR, ktorého veľký rozsah ohniskovej vzdialenosti 18–140 mm umožňuje voľnosť pri snímaní širokej škály objektov bez zmeny objektívu, je ideálny pre začiatočníkov.

Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Univerzálnosť, dostupnosť, prenosnosť a optimálna obrazová kvalita boli hlavnými prioritami pri vývoji tohto objektívu. Je veľmi výhodné používať na konkrétne účely rôzne objektívy, ale keď si okolnosti vyžadujú prenosnosť a flexibilitu, niektorí fotografi uprednostňujú jeden objektív. Okrem rozsiahleho sortimentu zoomových objektívov spoločnosti Nikon je tento nový objektív NIKKOR ideálny pre fotografov, ktorí chcú univerzálne riešenie. Bude sa predávať ako súčasť súprav objektívov k vybraným fotoaparátom formátu DX, čo majiteľom týchto prístrojov umožní pustiť sa do fotografovania rôznych objektov okamžite.“

Fotografovanie z ruky
Univerzálnu ohniskovú vzdialenosť dopĺňa technológia stabilizácie obrazu (VR) spoločnosti Nikon, ktorá fotografom umožňuje používať až štyrikrát dlhšie časy uzávierky. Tie umožňujú efektívnejšie snímanie pri slabom osvetlení a v celom rozsahu zoomu zabezpečujú podstatne ostrejšie snímky pri fotografovaní z ruky. Výrazne sa tým znižuje rozmazanie snímok, najmä pri použití dlhších ohniskových vzdialeností. Technológia VR tiež zabezpečuje stabilný obraz v hľadáčiku – aj pri zhotovovaní videosekvencií – a takisto zlepšuje komfort pri panoramatickom snímaní. Objektív je tichý pri snímaní fotografií aj filmovaní.

Optimálna kvalita snímky
Tento objektív zhotovuje kvalitné snímky v celom rozsahu zoomu a je optimalizovaný tak, aby spĺňal požiadavky súčasných snímačov jednookých zrkadloviek s vysokým počtom megapixelov. Optická konštrukcia sa skladá zo 17 členov v 12 skupinách. Jeden sklenený člen s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a jedna asférická šošovka objektívu zaručujú vysoké rozlíšenie a kontrast a zároveň minimalizujú väčšinu foriem farebnej vady.

Priaznivá hmotnosť na cesty
Objektív NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G VR ponúka výborný pomer ceny, hmotnosti a kvality obrazu. Vďaka tomu predstavuje cennú kombináciu presnej optiky NIKKOR, širokého rozsahu ohniskových vzdialeností a ľahkého (490 g) tela pre tých, ktorí často cestujú. Kovový bajonet a gumené tesnenie odolné voči vplyvom počasia zabezpečujú mimoriadnu odolnosť pri cestovaní.

Zdroj: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo