Nikon predstavil dva nové kompaktné fotoaparáty z radu COOLPIX: Nikon COOLPIX S6600 s výklopným displejom LCD, objektívom NIKKOR s 12-násobným priblížením a vstavaným rozhraním Wi-Fi, vďaka ktorému je možné vykonať napríklad tiež synchronizáciu s GPS smartphonov; a fotoaparát Nikon COOLPIX L620 s dobrou ergonómiou, vylepšeným priblížením a videosekvenciami v rozlíšení Full HD.

Nikon COOLPIX S6600

Snímanie autoportrétov je odteraz ľahšie vďaka novému výklopnému a otočnému displeju fotoaparátu COOLPIX S6600, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby pomáhal pri komponovaní snímok a pri snímaní z nadhľadu alebo podhľadu, čím odstraňuje odhady potrebné na zhotovenie autoportrétu na dĺžku ruky. Funkcia Ovládanie gestami (Gesture Control) navyše umožňuje snímať fotografie alebo videosekvencie a dokonca pritom ovládať zoom gestami rúk, keď je displej v polohe pre autoportrét.

 COOLPIX S6600 – kombinuje niekoľko funkcií na zabezpečenie neuveriteľnej kvality obrazu vo všetkých podmienkach. 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-Illuminated spoločne s 12-násobným optickým priblížením poskytujú živé fotografie a videosekvencie, dokonca aj pri najjasnejšom dennom svetle alebo pri nočných scénach so slabým osvetlením. Videosekvencie v rozlíšení Full HD so stereofónnym zvukom a optickým zoomom poskytujú ešte viac kreatívnych možností, najmä vzhľadom na fakt, že výklopný a otočný displej umožňuje sledovať akciu z ľubovoľných uhlov.


Fotoaparát je vybavený množstvom filtrov a efektov, ktoré im dodajú fotografiam jedinečný nádych. Režim rýchlych efektov dokáže použiť špeciálny efekt bezprostredne po nasnímaní záberu stlačením tlačidla, čím sa zjednodušuje tvorivá úprava pred okamžitým prenosom záberu. Fotoaparát COOLPIX S6600 disponuje režimom „Jednoduchá panoráma“ na bezproblémové snímanie panoramatických záberov. Pre obmedzenie rozmazania a na zabezpečenie ostrých a stabilných snímok je fotoaparát navyše vybavený (VR) stabilizaciou obrazu.

Nikon COOLPIX S6600 je dostupný v štyroch farbách (čierna, červená, fialová a biela).

Nikon COOLPIX L620 – veľký zoom, pôsobivý dizajn

Predstavený bol aj fotoaparát COOLPIX L620 – nový prírastok do série L s veľkým priblížením. 18-megapixelový snímač CMOS typu Back-Illuminated v kombinácii so širokouhlým objektívom NIKKOR so 14-násobným priblížením zabezpečujú, že COOLPIX L620 vždy poskytne výsledky vysokej kvality, pričom jednoduchosť jeho používania prináša do fotografovania zábavu a slobodu.

Fotoaparát COOLPIX L620 s jasným 3-palcovým displejom LCD, ktorý sa pohodlne drží a jednoducho používa, je vhodný pre každého, kto hľadá inteligentný fotoaparát poskytujúci veľké priblíženie, kreatívne efekty a videosekvencie v rozlíšení Full HD. Ergonomický dizajn, ktorý je vždy a všade užitočný, zahŕňa grip s priestorom pre dve batérie veľkosti AA, vďaka čomu sa batérie dajú jednoducho vymeniť, aby ste mohli pokračovať v snímaní.

COOLPIX L620 – je vybavený režimom „Jednoduchá panoráma“, obmedzením rozmazania, optickou stabilizáciou obrazu (VR) a automatickým zaostrovaním s vyhľadaním cieľa, ktoré automaticky identifikuje objekty. Umožňuje fotografovať spôsobom „zamier a stlač“, pričom si môžete byť istí, že získate ten najlepší možný záber bez ohľadu na úroveň vašich skúseností.

Fotoaparát Nikon COOLPIX L620 bude k dispozícii v čiernej a červenej farbe.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo