NIKKOR Z 35mm f/1,4 je prvým objektívom radu Nikon Z s clonou f/1,4.

Spoločnosť Nikon oznámila uvedenie objektívu NIKKOR Z 35 mm f/1,4, ktorý je kompatibilný s bezzrkadlovými fotoaparátmi s plnoformátovým/FX formátom s bajonetom Z. Tento rýchly, všestranný objektív ponúka prirodzený zorný uhol, obľúbený medzi pouličnými a portrétnymi fotografmi, s kreatívnou slobodou poskytovanou svetelnou maximálnou clonou f/1,4 – to všetko za dostupnú cenu.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Vďaka vysokej svetelnosti f/1,4 a rýchlemu automatickému zaostrovaniu je tento 35 mm plnoformátový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vždy pripravený reagovať na každý okamih v klasickej perspektíve. Je ideálny na pouličné fotografovanie, ako aj na cestovateľské reportáže alebo podujatia, a je ideálny aj na natáčanie videa. Vďaka ľahkej konštrukcii a kompaktným rozmerom fotografi aj tvorcovia videosekvencií zažijú skutočnú flexibilitu pri kreatívnej práci s prirodzeným svetlom.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4
NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Máloktorý objektív je taký univerzálny, ako svetelný 35 mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. NIKKOR Z 35mm f/1,4 je prvým objektívom radu Nikon Z s kreatívnou svetelnosťou f/1,4. Fotografi a tvorcovia videosekvencií môžu snímať s doširoka otvorenou clonou a odmenou im bude výrazný a jemný bokeh, ideálny na snímanie portrétov so zahrnutím prostredia v prirodzenom svetle, alebo na tvorbu kreatívnych záberov v protisvetle. Môžete snímať scény s nízkou hladinou svetla s ohromujúcou čistotou a ostrosťou, alebo môžete použiť kratšie časy uzávierky na zmrazenie akcie bez negatívneho dopadu na kvalitu obrazu.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4
NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Jeho plynulé automatické zaostrovanie reaguje vždy rýchlo a najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,27 m poskytuje používateľom dostatok priestoru na to, aby vyplnili celý záber ostrými detailmi, alebo zaznamenali videosekvencie aj v stiesnených priestoroch. Okrem ľahkej konštrukcie sa tento 35 mm objektív môže pochváliť utesnením voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

NIKKOR Z 35 mm f/1,4
NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Súhrn kľúčových vlastností: NIKKOR Z 35 mm f/1,4

Svetelný 35 mm plnoformátový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou: 35 mm ohnisková vzdialenosť je obľúbená pre svoju prirodzenú perspektívu podobnú ľudskému oku, ideálna na objavovanie bohatstva života. Ideálny objektív na pouličnú fotografiu, cestovateľské reportáže, podujatia a videosekvencie.
Svetelnosť f/1,4 pre kreatívnu flexibilitu: vysoká svetelnosť objektívu prináša väčšiu slobodu pri snímaní v dostupnom svetle. Jednoducho snímajte ostré zábery v slabom svetle s nádherne hladkým bokehom.
Rýchle a presné automatické zaostrovanie: vďaka rýchlemu a presnému multi-focusing systému od spoločnosti Nikon je zaostrovanie plynulé a stabilné.
Klasická 35 mm perspektíva na snímanie videosekvencií: svetelnosť f/1,4 umožňuje precíznu kontrolu nad hĺbkou ostrosti a bokehom. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná a tvorcovia môžu aktivovať lineárne zaostrovanie, ktoré umožňuje kontrolované a presné manuálne zaostrovanie.
Zaostrovanie na vzdialenosť 0,27 m: výrazy tváre, detaily textúr, gestá – fotografi a tvorcovia videosekvencií majú dostatok priestoru na to, aby sa mohli priblížiť a vyplniť celý záber.
Vždy flexibilný: Ovládací krúžok bez aretovaných polôh umožňuje plynulé ovládanie clony, citlivosti ISO, korekcie expozície alebo ďalších parametrov.
Flexibilita bez hraníc: objektív váži iba 415 g (približne) a starostlivé utesnenie okolo všetkých pohyblivých častí tubusu objektívu.
Ďalšie informácie nájdete na webe: Nikon SK
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo