Konica Minolta na veľtrhu drupa ponúkla prehľad tlačových aplikácií, ktoré návštevníkov zaujali a inšpirovali.

Konica Minolta a MGI na veľtrhu drupa 2024 predstavili komplexné riešenia pracovného toku v oblasti tonerov, atramentových tlačiarní, dokončovania, ako aj tlače etikiet a obalov. Prezentácia holistického konceptu budúcich trendov nesklamala: spoločné vystúpenie prekonalo očakávania početných návštevníkov a oboch spoločností. Konica Minolta zaznamenala viac ako 200 predajov, čím posilnila svoju vedúcu pozíciu v oblasti digitálnej tlače.

Počas jedenástich dní veľtrhu sa Konica Minolta zamerala na udržateľnosť, hodnotu tlače a na to, ako môžu zákazníci realizovať potenciál tlače budúcnosti. Technologický líder predviedol spôsoby, ako dosiahnuť udržateľnú výrobu v súlade s filozofiou Industry 5.0.

Konica Minolta.
Konica Minolta.

Prezentácia noviniek

Dôležitým zameraním bola aj prezentácia širokej škály digitálnych tlačiarenských strojov, ktoré podporujú zákazníkov v ich digitálnej transformácii. Prezentácie siahali od produkčného tlačového systému AccurioPress C14000e s viac ako 2 100 inštaláciami po celom svete až po rodinu systémov tlače etikiet AccurioLabel. Systémy AccurioLabel už dosiahli míľnik 1 500 inštalácií po celom svete.

AccurioJet 60000
AccurioJet 60000.

AccurioJet 60000

Hviezdou veľtrhu spomedzi 30 živých systémov v stánku Konica Minolta bol nový atramentový tlačový stroj HS-UV novej generácie, AccurioJet 60000. Tlačový stroj umožňuje obojstrannú tlače a poskytuje výkon 6 000 hárkov formátu B2 za hodinu, čo zákazníkom zaisťuje všestrannosť a efektivitu tlačových operácií. Konica Minolta je naň patrične hrdá. Nadväzuje totiž na kvalitu a technológiu radu AccurioJet KM-1e, ktorý si našiel svojich spokojných zákazníkov aj na Slovensku.

AccurioPress C84hc

Celosvetovú premiéru mal aj tlačový stroj AccurioPress C84hc, ktorý tlačí konzistentne brilantné a živé farby s tonerom HighChroma. Ide o jedinú platformu na svete využívajúcu vysokochromatický toner, ktorý presahuje farebný gamut bežných tonerov.

MGI AlphaJet

Ďalším príkladom technologického vývoja Konica Minolta bola demonštrácia toho, ako môžu byť oddelené procesy skombinované do jednej úplne integrovanej výrobnej linky. Významné úspory priestorov, spotreby energie a nákladov na obsluhujúci personál prináša novinka AlphaJet. Tento inovatívny modulárny produkčný systém v priemyselnej tlači, po prvý raz integruje v jednom prechode (využíva 100 % digitálny pracovný tok), všetky fázy štvorfarebnej tlače s digitálnou povrchovou úpravou tlače, UV selektívne lakovanie a metalizácia, s pevnými alebo variabilnými údajmi, v 2D a 3D, vo formáte B1 (72 x 110 cm).

MGI JETvarnish 3D Web 400

Osobitnú pozornosť pritiahol digitálny zušľachťovací systém JETvarnish 3D Web 400 od spoločnosti MGI. JETvarnish 3D Web 400 umožňuje tlačiarňam etikiet, obalov alebo flexibilných obalov aplikovať 100 % digitálnu konečnú úpravu na kotúčoch od šírky 100 mm do 420 mm, na médiá predtým potlačené ofsetom, flexo, digitálom atď. Toto zariadenie aplikuje selektívny UV lak a horúcu razbu fóliou v 2D/3D na všetky typy etikiet alebo kartón pomocou atramentovej technológie MGI. JETvarnish 3D Web 400 je dokonalým doplnkom k tlačovému stroju AccurioLabel 400 od Konica Minolta.

On-the-fly registrácia riadená umelou inteligenciou (AIS Smartscanner) umožňuje dokonalú registráciu laku a metalizácie prispôsobením ich aplikácie defektom pozorovaným v reálnom čase na vytlačenom kotúči. Tradičné časy prípravy sú prakticky eliminované. Implementácia JETvarnish 3D Web nevyžaduje žiadne ďalšie nástroje (platne, raznice) a výrazne znižuje náklady na konečnú úpravu. Počas výstavy tento systém digitálnej dekorácie získal prestížne ocenenie Digital Embellishment Packaging od EDP (European Digital Press Association), ktoré oceňuje najlepšie inovácie vo svojej triede.

Olaf Lorenz, výkonný riaditeľ pre medzinárodný marketing v Konica Minolta Business Solutions Europe, povedal: „na veľtrhu drupa sme ponúkli prehľad tlačových aplikácií, ktoré návštevníkov zaujali a inšpirovali. Keďže sme svedkami nezvratného posunu od analógovej k digitálnej tlači, pomáhame zákazníkom vidieť potenciál tlače otvorením nových možností rozvoja.“

Slovenské zastúpenie

„Naši obchodní partneri zo Slovenka sa medzi svetovou špičkou nestratili. Kontrakt na veľtrhu s Konica Minolta uzatvorili viaceré spoločností, čo nás teší a posilňuje. Drupa je dôkazom, že aj slovenské firmy sú porovnateľné so svetovou triedou z pohľadu nielen zariadeniami, ale aj kreatívnymi riešeniami a celkovým výrobným workflow,“ uviedol Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo