LEONHARD KURZ zaujal revolučnými novinkami a udržateľnými inováciami.

Spoločnosť LEONHARD KURZ ako priekopník vo vývoji vysokokvalitných povrchových úprav a platinový partner veľtrhu drupa predstavila množstvo inovatívnych riešení pre moderné možnosti povrchových úprav, ktoré stanovujú nové štandardy v oblasti dizajnu, technológií, účinnosti a šetrnosti k životnému prostrediu.

„Drupa bola pre nás veľkým úspechom. Nielenže sme priamo na mieste predali niekoľko strojov, ale mohli sme viesť aj množstvo zaujímavých diskusií. Táto otvorená, osobná výmena je pre nás nesmierne cenná,“ zdôrazňuje Markus Hoffmann, člen predstavenstva spoločnosti KURZ.

SILVER LINE®: Nové rozmery vo finálnej úprave obalov

S produktom SILVER LINE® predstavila spoločnosť KURZ na veľtrhu drupa 2024 inováciu, ktorá nanovo definuje hranice dizajnu obalov a etikiet a stretla sa s veľkým záujmom návštevníkov veľtrhu. Vďaka achromatickým 3D efektom ponúka SILVER LINE® nielen vizuálnu hĺbku, ale spolieha sa aj na vzrušujúcu súhru medzi matnými efektmi a lesklými zrkadlovými povrchmi, čím vytvára luxusnú a vysokokvalitnú estetiku.

Či už celoplošne alebo v jemných líniách: Rôzne strieborno-metalické vzory a difrakčné efekty vytvárajú jedinečný vizuálny dojem, ktorý prezentuje výrobok elegantným spôsobom. Ako pútavé príklady vystavovala spoločnosť KURZ v stánku tri rôzne vzorky obalov, ktoré demonštrovali všestranné možnosti použitia a pôsobivú estetiku SILVER LINE®.

SILVER LINE®
KURZ SILVER LINE®

SILVER LINE® poskytuje spoľahlivé a konzistentné výsledky aplikácie pri razbe za horúca, prenose za studena a digitálnej úprave a možno ju jednoducho integrovať do existujúcich procesov.

ECOFIN®: Keď hospodárnosť a kvalita tvoria symbiózu

Na veľtrhu drupa 2024 spoločnosť KURZ vyvrátila klišé, že vysokokvalitné povrchové úpravy sú nevyhnutne spojené s vysokými nákladmi. So systémom ECOFIN® ukázal špecialista na tenké vrstvy, že atraktívny dizajn a nákladová efektívnosť môžu ísť ruka v ruke. Produktový rad ponúka vynikajúce výsledky razby a je k dispozícii pre horúcu razbu aj pre prenos za studena v kotúčovej a hárkovej tlači. Zahŕňa exkluzívny výber limitovaných zlatých a strieborných odtieňov.

Okrem prvotriednej kvality prikladá KURZ veľký význam aj trvalej udržateľnosti. Hrúbka prenosového nosiča sa znížila z 12 µm na 10 µm (razba za horúca) a dokonca na 6 µm (prenos za studena, kotúčová tlač). ECOFIN® sa vyrába v Ázii a k zákazníkom po celom svete sa dostáva rýchlo, efektívne a najkratšími cestami – napríklad cez zákaznícky portál KURZ.

„ECOFIN® bol vyvinutý tak, aby spĺňal najnovšie požiadavky trhu s prispôsobenými, ziskovými a udržateľnými produktmi“, vysvetľuje Stéphane Royère, vedúci oddelenia Business Area Packaging and Print v KURZ.

Udržateľnosť v spoločnosti KURZ: Zníženie, opätovné použitie, recyklácia

Špecialista na vysokokvalitné povrchové úpravy predstavil na drupe 2024 svoju komplexnú stratégiu udržateľnosti, ktorá je založená na troch pilieroch „Reduce, Reuse, Recycle“. Popri už dobre známej redukcii nosného materiálu pre výrobky na prenos za studena KURZ na 6 µm sa teraz výrobky na razbu za tepla KURZ menia aj na pôsobivých 10 µm, čím sa zabezpečí výrazné zníženie použitého materiálu.

Jednou z hlavných atrakcií stánku KURZ bola pôsobivá inštalácia na podrobné znázornenie inovatívnych technológií, procesov a postupov týkajúcich sa recyklácie v spoločnosti KURZ: RECOSYS® 2.0. Tento inovatívny systém umožňuje spätný odber použitých PET nosičov od zákazníka a ich spracovanie na recyklovaný PET (rPET) vo vlastnom recyklačnom závode KURZ vo Fürthe.

Rolf Rolf Schmidtke, vedúci projektu RECOSYS® 2.0 v spoločnosti KURZ, zdôrazňuje: „Naším dlhodobým cieľom je uzavrieť slučku výrobou nového nosného materiálu z RECOSYS® rPET a tým vrátiť cennú surovinu do pôvodného cyklu.“

KURZ RECOSYS®
Projekt KURZ RECOSYS®

Spoločnosť KURZ predstavila aj ďalšie snahy spoločnosti v oblasti trvalej udržateľnosti vrátane neustáleho rozširovania fotovoltaických systémov po celom svete a ďalšieho vývoja procesov suchého nanášania. Na veľtrhu drupa sa opäť jednoznačne ukázalo, že spoločnosť KURZ sa aktívne angažuje v oblasti výroby šetrnej k životnému prostrediu a podporuje inovácie, ktoré prispievajú k väčšej udržateľnosti v polygrafickom priemysle.

Digitálny produktový pas (DPP): Informácie o výrobku a digitálna služba s ochranou proti falšovaniu

Spoločnosť KURZ v spolupráci so svojou dcérskou spoločnosťou KURZ Digital Solutions predstavila na veľtrhu drupa 2024 digitálny produktový pas (DPP), ktorý môžu firmy využiť už teraz a pripraviť sa tak na budúcu smernicu EÚ. Digitálny produktový pas spája všetky relevantné informácie o výrobku a digitálne služby prostredníctvom skenovania na smartfóne.

Digitálny produktový pas (DPP)
Digitálny produktový pas (DPP).

Zákazníci tak majú možnosť rýchlo, jednoducho a pohodlne pristupovať k informáciám a funkciám priamo na výrobku prostredníctvom svojho smartfónu, ako je napríklad pôvod, výrobné procesy, vplyv na životné prostredie a mnohé ďalšie.

Dôveryhodné zabezpečenie: TRUSTSEAL® a SCRIBOS ValiGate®

V mnohých priemyselných odvetviach falšovanie nielenže poškodzuje imidž vlastníkov značiek a spôsobuje im stratu predaja, ale predstavuje aj riziko pre zdravie spotrebiteľov. Kozmetický priemysel je toho dokonalým príkladom: Výrobky starostlivosti s neistými zložkami môžu spôsobiť vážne problémy. O to dôležitejšia je účinná ochrana proti falšovaniu.

TRUSTSEAL® a SCRIBOS ValiGate®
TRUSTSEAL® a SCRIBOS ValiGate®

Spoločnosť KURZ demonštrovala, ako to môže vyzerať na obale krému proti starnutiu. Kombinácia optickej bezpečnostnej značky TRUSTSEAL® a difrakčného bezpečnostného prvku SCRIBOS ValiGate® účinne chráni výrobky a zaručuje ich pravosť.

Riešenie je možné realizovať ako úplnú etiketu aj vo forme horúcej razby. Najnovším vývojom je prvý holografický bezpečnostný prvok, ktorého pravosť môže overiť každý, kto má smartfón, bez potreby ďalších adaptérov, aplikácií alebo školenia. Okrem toho možno technológiu KURZ bezproblémovo integrovať do pracovných postupov tlačiarní, ktoré používajú procesy horúcej razby.

Inovatívne riešenia digitálneho dokončovania pre priemyselné požiadavky

Spoločnosť KURZ a jej švajčiarska dcérska spoločnosť Steinemann DPE predstavili 3D dokončovací stroj DM-MAXLINER 3D, ktorý zaujme vynikajúcou rýchlosťou výroby a jedinečnou efektivitou. Technológia 3D inkjet-on-substrate umožňuje aplikovať digitálnu metalizáciu, UV bodové a reliéfne laky v jednom pracovnom kroku.

Zušľachtenie plagátu KURZ Drupa.

V rámci živej prezentácie bol v stánku dokončený veľmi žiadaný plagát KURZ Drupa, ktorý dostali návštevníci ako bezplatný darček. Návštevníci mohli sledovať aj dokončovanie rôznych živých úloh vrátane obalov, obálok na knihy, obchodných kariet a Web2Print.

DM-MAXLINER 2D
DM-MAXLINER 2D

Svetová premiéra stroja DM-MAXLINER 2D na veľtrhu drupa znamenala ďalší míľnik v oblasti digitálneho dokončovania. Tento stroj, vyvinutý spoločnosťou KURZ a jej dcérskymi spoločnosťami Steinemann DPE a MPRINT, umožňuje výrobu vysokokvalitnej digitálnej metalizácie na širokom spektre substrátov v jednom priechode a pri plnej prevádzkovej rýchlosti.

Dcérska spoločnosť Kurz MPRINT, poskytovateľ integrovaných alebo samostatných riešení pre tlačový a obalový priemysel, predstavila na veľtrhu drupa svoj najnovší vývoj v oblasti digitálnych tlačových systémov. Zariadenia MPRINT MGLIDE a MCUBE umožňujú vysoko presnú aplikáciu textu, čísel, čiarových kódov, variabilných údajov a ďalších údajov na rôzne substráty.

Tlačí sa nielen personalizovaný obsah, ale aj bezpečnostné technológie, ako napríklad digitálny produktový pas (DPP) od spoločnosti KURZ alebo SCRIBOS ValiGate®. Vďaka novému dizajnu stroja zaujme stroj ultrakompaktnou digitálnou tlačou 4c a dá sa flexibilne použiť na hárkovú a tlač na úzky kotúč. Stroj ponúka integračné riešenie (na kľúč) pre nové aj existujúce stroje, čím zvyšuje produktivitu a efektivitu.

Živé ukážky rôznych strojov na veľtrhu drupa, ako aj početné exponáty v stánku KURZ demonštrovali rozmanité možnosti dokončovacích prác s technológiami KURZ v súlade s mottom „Re:think what’s possible“ („Premýšľajte o tom, čo je možné“).

„Do príprav na veľtrh sme vložili veľa energie a nadšenia – o to viac nás teší, že prezentácia sa vydarila. Môžeme s hrdosťou povedať, že – verní nášmu tvrdeniu ‚Re:think what’s possible‘ – sme sa spoločne pozreli za horizont, prehodnotili sme, čo je možné, a otvorili sme úplne nové perspektívy pre polygrafický a dokončovací priemysel,“ zdôrazňuje Markus Hoffmann.

Zdroj: KURZ

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo