Fotoaparát Z6III predstavuje novú úroveň výkonu plnoformátových fotoaparátov strednej triedy.

Nikon rozširuje svoju ponuku fotoaparátov strednej triedy radu Z o plnoformátový hybridný model Z6 III. Malý a odolný model Z6 III skonštruovaný v duchu modelov Z8 a Z9 je flexibilné kreatívne zariadenie, ktoré ponúka výnimočne detailné statické snímky a interný záznam videa v rozlíšení 6K/60P (RAW).

Nikon Z6 III je tretia generácia plnoformátového bezzrkadlového fotoaparátu spoločnosti, ktorá prináša rýchlejší 24,5 Mpx snímač, ktorý zvyšuje možnosti automatického zaostrovania a videa

Z6 III sa zameriava na nadšencov a profesionálov so špičkovými funkciami a všestrannosťou a ponúka výraznejšie zameranie na video než ktorýkoľvek fotoaparát Nikon doteraz. Fotoaparát Z6 III predstavuje novú úroveň výkonu plnoformátových fotoaparátov strednej triedy a je vzrušujúcou inováciou pre fotografov a filmárov, ktorí chcú zdokonaliť svoje zručnosti alebo naplno využiť svoju kreativitu a zároveň zachovať svoju výbavu mimoriadne kompaktnú.

Nikon Z6 III
Nikon Z6 III.
Srdcom fotoaparátu je prvý čiastočne vrstvený plnoformátový snímač CMOS na svete – je navrhnutý tak, aby fotoaparátu Z6 III umožnil dosahovať vysoký výkon a zachovať si malé rozmery, a poskytuje vo všetkých smeroch neuveriteľnú kvalitu obrazu, dynamický rozsah a vernosť farieb.

Čiastočne vrstvený snímač v srdci fotoaparátu Z6 III je podporovaný rovnakým procesorom EXPEED 7, ktorý poháňa modely Z8 a Z9. Toto výkonné duo senzora a procesora umožňuje bleskové výpočty AF a obnovovacie frekvencie elektronického hľadáčika fotoaparátu, ako aj jeho pôsobivú citlivosť na svetlo.

Fotografi tak získajú neprerušovaný pohľad cez hľadáčik a môžu využívať frekvenciu snímania až 120 snímok za sekundu bez obáv zo skreslenia vplyvom efektu „rolling shutter”. Filmári môžu priamo z fotoaparátu poskytovať čisté záznamy s rozlíšením 6K a 5,4K alebo priamo vo fotoaparáte vytvárať na detaily bohaté videosekvencie v kvalite 4K UHD prevzorkované z rozlíšenia 6K. Fotografi a filmári môžu okrem toho využívať inteligentnú detekciu objektov od spoločnosti Nikon s neochvejným sledovaním očí v režimoch detekcie očí ľudí alebo zvierat a vďaka širokému rozsahu citlivostí snímača ISO a citlivosti automatického zaostrovania až do -10 EV môžu snímať až do noci.

Nikon Z6 III
Fotoaparát Z6III sa tiež môže pochváliť najjasnejším elektronickým hľadáčikom vo svojej triede – a toto je vôbec prvý mirrorless fotoaparát vybavený elektronickým hľadáčikom so širokým farebným gamutom DCI-P3.

Nikon zároveň ohlasuje skoré spustenie služby Nikon Imaging Cloud. Ide o bezplatnú službu pre užívateľov fotoaparátov Nikon pre priamu aktualizáciu firmvéru a priamu zálohu dát z fotoaparátu na cloud úložisko. Pre viac informácií sledujte oficiálne stránky výrobcu.

Nikon Z6 III
Nikon Z6 III

Zhrnutie kľúčových vlastností: Z6 III

• Čiastočne vrstvený plnoformátový 24,5 Mpx snímač: bleskurýchle čítanie dát zo snímača umožňuje dátový výstup v plnom rozlíšení na vytváranie čistých, detailných snímok s vynikajúcim dynamickým rozsahom a vernosťou farieb. Natívny rozsah ISO sa pohybuje od 100 do 64 000 (rozšíriteľný na 50 – 204 800).
• Videosekvencie vo formáte 6K RAW priamo vo fotoaparáte: interný záznam v kvalite 6K/60P (RAW) a 5,4K/60P (YUV). Priamo vo fotoaparáte môžete vytvárať videosekvencie v kvalite 4K UHD/60p prevzorkované z rozlíšenia 6K a snímať videosekvencie s frekvenciou snímania až 240p (10-násobne spomalené).
• Zvuk profesionálnej kvality: externý mikrofónny vstup fotoaparátu možno použiť ako linkový vstup pre zvuk profesionálnej kvality.
• Jasný elektronický hľadáčik s ultra širokým farebným gamutom: 5 670 000-bodový elektronický hľadáčik s obnovovacou frekvenciou 60 sn./s a jasom 4 000 nitov zobrazuje konzistentne plynulý obraz vo vysokom rozlíšení. Široký (DCI-P3) farebný gamut zobrazuje realistické farby bez farebných pruhov.
• Až 120 sn./s s AF/AE a snímanie pred stlačením spúšte: 120 sn./s (10 Mpx, JPEG vo formáte DX) alebo 60 sn./s (24 Mpx, plnoformátový JPEG). Z6III zachytí rozhodujúci okamih, aj keď sa udeje skôr, ako ste stlačili spúšť.
• Vlajkové funkcie automatického zaostrovania: prekvapivo rýchle výpočty automatického zaostrovania zabezpečujú spoľahlivé sledovanie objektov. Detekcia objektov a automatické zaostrovanie fungujú až do -10 EV pri snímaní videosekvencií aj statických snímok.3
• Výkonná stabilizácia obrazu a stabilizácia obrazu viazaná na zaostrovací bod: 5-osová stabilizácia obrazu v rozsahu 8,0 EV3 zabudovaná priamo v tele fotoaparátu a E-VR pri snímaní videosekvencií. Stabilizácia obrazu viazaná na zaostrovací bod stabilizuje senzor s prioritou oblasti okolo aktívneho zaostrovacieho bodu.4
• Výklopný a otočný monitor s vysokým rozlíšením: plne otočný dotykový displej s 2 100 000 bodmi poskytuje jasný a veľmi detailný pohľad na scénu z akéhokoľvek uhla.
• Malý, ľahký, odolný: váži iba 750 g (približne), s prvotriednym utesnením voči poveternostným vplyvom a odolnosťou voči chladu až do -10 °C.
• Dva sloty na karty: jeden slot podporuje karty CFexpress Type B alebo karty XQD a druhý karty SD UHS-II.
• Voliteľný vertikálny batériový grip: nový multifunkčný Battery Pack MB-N14 od spoločnosti Nikon možno použiť ako grip pri vertikálnom snímaní alebo na vyváženie teleobjektívov a osvedčí sa aj pri dlhotrvajúcom celodennom snímaní.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo