Monitor EIZO EV2216W presvedčí moderným, jasným a úsporným LED podsvietením. Typická spotreba energie je len 12 wattov. Vďaka svojej funkcii EcoView Opimizer šetrí navyše monitor energiu tak, že sa jas obrazu prispôsobuje svojmu okoliu a navyše dokáže inteligentne riadiť intenzitu bielej. Funkcia EcoView-Sense vypne monitor automaticky, zakaždým keď sa vzdiali obsluha od obrazovky. Funkcia EcoView zaručuje najvyšší užívateľský komfort, zníženú záťaž pre životné prostredie a nízke prevádzkové náklady.

22“ LCD monitor s formátom 16:10 a LED technológiou

Monitor EV2216W je vhodný predovšetkým pre podniky a úrady a nadchne určite i súkromných užívateľov, ktorí chcú vysoko kvalitný monitor. Vstupné porty typu DisplayPort, DVI-D- a D-Sub zvyšujú variabilitu pripojenia a tiež rozbočovač USB s jedným vstupom a dvoma zo strany prístupnými výstupmi umožňuje jednoduché pripojenie ďalších externých USB-periférií. Moderný LCD modul s ultra tenkým rámčekom tvorí extrémne kompaktný dojem. Okraje obrazovky merajú maximálne 14,3 mm. Sieťový zdroj a rozhranie vstupných videosignálov sú optimálne integrované vo vnútri zariadenia.

  Formát 16:10 a technológia LED v kompaktnom a skladnom dizajne
  Kontrast 1000 : 1, jas 250 cd/m²
  Funkcia Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pre maximálnu úsporu energie
  Integrované reproduktory a výstup na slúchadla
  Rozbočovač USB s jednou vstupnou a dvoma výstupnými prípojkami
•  Vstupy DisplayPort, DVI-D a D-Sub pre digitálne a analógové pripojenie

Špeciálne funkcie

Výborná kvalita obrazu
Rozlíšením 1680 × 1050 obrazových bodov, kontrastným pomerom 1000 : 1 a jasom 250 cd/m² spoločne s interným 10-bit spracovaním videosignálu (10-bit LUT) a technológiou UpView, ktorá eliminuje tmavnutie obrazovky pri bočných uhloch pohľadu pri TN-displejov, je dosiahnutá prvotriedna kvalita obrazu s jasnou grafikou a štruktúrami i ostrými kontúrami textu.

Úsporný a ekologický
Podsvietenie pozadia bez obsahu ortuti s úspornými a napriek tomu jasnými bielymi LED diódami prekvapí čistým a stabilným obrazom. Pri typickom používaní spotrebuje len 12 wattov. Tým sa znižujú náklady a emisie CO2. 

Auto-EcoView
Senzor EcoView meria úroveň okolitého osvetlenia, podľa neho automaticky upravuje jas obrazovky. Pri intenzívnom osvetlení jas obrazovky zosilňuje, pri slabom osvetlení ho znižuje. Jas sa samozrejme dá nastaviť aj ručne. Požadovaný jas si môže
určovať sám užívateľ. Pritom slúži index EcoView ako orientačný ukazovateľ úspory príslušného nastavenia k životnému prostrediu. 

EcoView-Sense
Kde sa kladie dôraz na úsporu energie, boduje monitor EV2216W vďaka svojej funkcii EcoView-Sense. Automaticky zapína a vypína displej podľa toho, či sa užívateľ práve nachádza pred monitorom. Pritom zaregistruje návrat užívateľa ešte pred tým, než pohne myšou,  alebo použije klávesnicu. Displej je tak, vždy okamžite pripravený na prevádzku a neplýtva energiou, pokiaľ sa užívateľ nenachádza na svojom mieste.


EcoView-Optimizer
Optimalizátor EcoView vypočítavá a zohľadňuje podiel bielej farby v obsahu obrazu pri riadení podsvietenia pozadí. Pri tmavých obrázkov sa emisia svetla znižuje, takže príkon môže byť znížený až o 30 %.

Eco-Timer
Za účelom úspory energie uplatňuje spoločnosť EIZO dve metódy: ekologický časovač prepne po individuálne nastavenej dobe automaticky displej do vypnutého stavu a zníži spotrebu energie. Sieťový vypínač priamo na monitore úplne vypne spotrebu energie a tým i zbytočné emisie CO2 a náklady.

Precízny systém riadenia bieleho bodu
Zaujímavosťou pri monitore tejto kategórie je možnosť pomerne precízneho nastavenia bieleho bodu v krokoch po 500K medzi 4 000 K až 10 000 Kelvina. Dodatočne sa tiež dá samostatne nastaviť farebnú sýtosť obrazu a podiel jednotlivých farebných zložiek RGB.

Fine Contrast (nastavovanie rôznych videorežimov)
Táto funkcia ponúka rôzne zobrazovacie režimy s rozdielnym prednastavením jasu, farebnej teploty a gradácie obrazu (gama). Stlačením jediného tlačidla získate ideálne zobrazenie pre kancelárske aplikácie, internet i fotografie (sRGB). Režim Paper simuluje príjemný kontrast a hodnotu bieleho bodu tlačených dokumentov podobne ako pri elektronických čítacích zariadeniach.

Digitálne a analógové vstupy
Digitálny signál sa k monitoru pripojuje prostredníctvom vstupu DisplayPort alebo prostredníctvom vstupu DVI-D. Pre analógový signál je k dispozícii vstup D-Sub. Súčasne sa tak dajú pripojiť až tri počítače.

Rozbočovač USB
Integrovaný rozbočovač USB umožňuje pripojenie periférnych zariadení. Tak sa k monitoru stojacemu na stole môže pripojiť napríklad USB-klávesnica alebo myš.

ScreenManager Pro pre DDC
ScreenManager Pro slúži k pohodlnému ovládaniu monitora prostredníctvom aplikácie pre Windows (7&8) a predstavuje alternatívu k pohodlnému ovládaniu monitora pomocou softvéru EIZO Screenmanager Pro /DDC/. Okrem ovládania je potom monitor schopný automaticky prepínať videorežimy (jas, biely bod atď.) podľa práve používanej aplikácii.

Podpora zvuku
Reproduktory a konektor pre pripojenie slúchadiel sú decentne integrované do ľavej časti rámčeka monitora.

FlexStand
Umožňuje otáčanie a naklápanie vrátane prevádzky vo formáte na šírku alebo na výšku. Plynulé výškové nastavenie začína úplne dole na písacom stole a má rozsah až 18 centimetrov. To zaručuje optimálnu ergonómiu nezávisle na tom, či pri monitore stojíte alebo sedíte. Navzdory svojím maximálnym možnostiam pohybu stojí stojan FlexStand vždy pevne a stabilne na stole.

Na všetky modely radu EcoView poskytuje EIZO päťročnú záruku, ktorá sa vzťahuje nielen na chyby elektroniky ale aj na vlastný LCD displej.

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo