Mondi rozširuje portfólio papierov pre digitálnu potlač o DNS® (Digital Needs Specialists),

novú značku, ktorá profesionálnym tlačiarňam ponúka jednoduché riešenie pre mnoho aplikácií na všetkých digitálnych tlačiarenských strojoch. DNS® premium zahajuje uvedenie na trh ako prvý papier produktovej rady DNS®.

“DNS® bol vyvinutý na základe požiadaviek špecialistov na digitálnu potlač. Presvedčili sme sa, že profesionálne tlačiarne potrebujú jedinečný papier pre všestranné použitie, na ktorý sa môžu vo svojom obore spoľahnúť,” vysvetľuje Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper.

DNS® premium je prvý produkt z rady DNS

Je určený pre aplikácie na digitálnych tlačiarenských strojoch a zariadeniach s použitím suchého toneru ako sú iGen a Nexpress, rovnako tak ako pre laserové a atramentové tlačiarne a kopírky, čo z neho robí multifunkčný produkt s uplatnením v profesionálnych tlačiarňach i kanceláriách. “Predstavenie značky DNS® je významným medzníkom v rozširovaní nášho portfólia papierov pre digitálnu potlač,” hovorí Klumpp. “DNS® premium je samozrejme vhodný pre pre-printové úlohy a tiež pre ofsetovú potlač, čo je atraktívna vlastnosť papiera pre profesionálne tlačiarne, ktoré teraz majú reálnu možnosť mať na sklade jeden papier pre všetky potlače.” DNS® premium má vysokú belosť, čo ukazuje skvelý kontrast textových a grafických potlačí. Vďaka technológii ColorLok® sú kancelárske atramentové tlačiarne na báze pigmentového atramentu schopné vytvárať pôsobivé plnofarebné brožúry, prezentácie či iné tlačené materiály, kde je požadovaná veľká hĺbka farieb pre zvýšení exkluzivity a atraktívnosti dokumentu.

DNS® premium je rozpoznateľný podľa svojho fialového obalu s digitálnym motívom ruky obsluhujúcej dotykovú obrazovku. “Pridáme ešte ďalšie produkty značky DNS®. Naši zákazníci sa majú v najbližších mesiacoch na čo tešiť,” hovorí Klumpp. Mondi stojí na čele mnohých iniciatív v reakcii na rastúci trh digitálnej potlače.

V priebehu minulého roka Mondi predstavilo svoju pokračujúcu sériu konferencií Digital Specialist Forum, kde sa stretli zástupcovia tlačiarní a zákazníci z prostredia kancelárskej a profesionálnej potlače s cieľom vyvolať diskusiu o súčasných a budúcich trendoch v digitálnej potlači. DNS® premium a portfólio papierov pre digitálnu tlač sú rozvíjané a vyrábané v Mondi Neusiedler, závode známom svojimi inováciami, výrobou vysokokvalitného papiera a environmentálnymi štandardami. DNS® premium má certifikáciu FSC® (Forest Stewardship Council) a EU-Flower. Patrí tiež do produktovej rady Green Range z Mondi. Všetky papiere z tejto rady sú buď FSC® certifikované, bielené bez použitia chlóru (TCF) alebo 100% recyklované.

Produktová rada Green Range odráža prijatý záväzok Mondi k zodpovedným výrobným postupom, ako sú produkty vyrábané podľa popredných environmentálnych a sociálnych smerníc. Pre udržanie stáleho dôrazu na trvalo udržateľný rozvoj sa Mondi neustále snaží o starostlivý výber a zodpovedné použitie surovín a významné zníženie emisií do vzduchu, vody a pôdy. Vedúca pozícia v oblasti starostlivosti o životné prostredie bola nedávno ocenená fondom WWF – Mondi sa stalo číslom jeden na celosvetovom environmentálnom zozname papierenských spoločností.

Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo