Vďaka projektorom Epson môžu usporiadatelia akcií poskytovať pôsobivé projekcie.

Spoločnosť Epson, popredná svetová značka vyrábajúca projektory, oslavuje 20. výročie na pozícii popredného svetového výrobcu projektorov.

Laserové projektory Epson s vysokou hodnotou lúmenov vytvárajú pôsobivé a interaktívne prostredie na veľkých akciách a návštevníckych atrakciách po celom svete.

Počas posledných osem rokov sa spoločnosť Epson tiež stala lídrom na trhu v oblasti profesionálnych projektorov v regióne EMEA. Toto oznámenie prichádza vo chvíli, kedy spoločnosť Epson vymenovala Massima Pizzocriho za nového viceprezidenta pre profesionálne signage riešenia. Nahradí Neila Colquhouna, ktorý teraz riadi prevádzku spoločnosti Epson v regióne CISMEA.

Massimo Pizzocri
Spoločnosť Epson EMEAR vymenovala Massima Pizzocriho za nového viceprezidenta pre oblasť profesionálnych signage riešení.

Massimo Pizzocri pracuje pre spoločnosť Epson už viac ako 20 rokov a podieľal sa na úspechoch spoločnosti Epson hneď v niekoľkých oblastiach. Massimo zahájil svoju kariéru v spoločnosti Epson Italy v roku 1999, kde sa stal generálnym riaditeľom pre Taliansko a potom strategickým marketingovým riaditeľom pre celý región EMEA. Neskôr sa stal viceprezidentom pre spotrebiteľskú divíziu a nedávno viceprezidentom pre región CEE.

Úsilie spoločnosti Epson stať sa globálnym lídrom v oblasti profesionálnych signage riešení možno sledovať prostredníctvom niekoľkých dôležitých míľnikov. V roku 1989 vyvinula spoločnosť Epson technológiu pre prvý kompaktný, plne farebný videoprojektor využívajúci tekuté kryštály, VPJ-700. Na projekciu obrazu namiesto tradičnej katódovej trubice využíval panely s tekutými kryštálmi, čím svetu ukázal nové možnosti použitia projekcie na báze tekutých kryštálov.

V roku 2005 uviedla spoločnosť Epson na trh s domácimi kinami projektor s integrovaným DVD prehrávačom, EMP-TWD1. V roku 2006 predstavila model EMP-6100, projektor odolný proti prachu, ktorý je odolný voči usadzovaniu pevných častíc. Projektor EB-450Wi, ktorý bol uvedený na trh v roku 2010, bol prvým projektorom spoločnosti Epson s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou a interaktívnymi funkciami.

Na trhu s profesionálnymi projektormi v regióne EMEA vyrástla spoločnosť Epson počas iba ôsmich rokov z prakticky nulového podielu na trhu na pozíciu trhového lídra. Teraz má viac ako tretinový podiel (37 %) na trhu v regióne EMEA – 1 199 % nárast počtu predaného tovaru a 1 228 % nárast výnosov za osem rokov. Spoločnosť Epson bola prvá, ktorá poskytla rovnaký rad objektívov pre projektory s výkonom 5 500 až 20 000 lúmenov s menej ako polovicou potrebných objektívov v porovnaní s konkurenciou.

Úspech spoločnosti Epson spočíva v revolučnej 3LCD technológii projekcie. Spočiatku sa v odbore presadzovala pôvodná technológia DLP, ktorá bola považovaná za spoľahlivejšiu projekčnú technológiu. Napriek skeptickému prístupu v odbore stavila spoločnosť Epson na živé farby a vysoký jas technológie 3LCD ponúkajúcej vysoko kvalitnú projekciu. Po rokoch, kedy spoločnosť Epson túto technológiu zdokonalila, je teraz technológia 3LCD s ohľadom na profesionálne projektory preferovanou voľbou.

Projektory Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom projektorov s viac ako tretinovým podielom na trhu s projektormi. Špecializuje sa na výrobu kompaktnej, všestrannej laserovej projekčnej technológie 3LCD s vysokým jasom pre domácnosti, kancelárie, školy, maloobchod a veľkoformátové inštalácie v zábavných zariadeniach, múzeách, galériách, v rámci vonkajších akcií a návštevníckych atrakciách.

Medzi posledné príklady využitia AV technológií spoločnosti Epson patrí: Hudobný festival Electric Forest v Amerike, výstava TeamLab Borderless v Šanghaji a Medzinárodný festival svetla v Európe.

AV technológia spoločnosti Epson vylepšuje produktivitu v učebniach a v iných vzdelávacích prostrediach na celom svete. Zdokonaľuje tiež zážitky zákazníkov v oblasti maloobchodu a podporuje celý rad priemyselných odvetví poskytovaním riešení asistencie na diaľku.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo