Globálna technologická spoločnosť Epson stanovila svoju víziu udržateľnosti pre budúcnosť. Tá zahŕňa prísľub znížiť emisie uhlíka v súlade so scenárom globálneho otepľovania o 1,5°C do roku 2030. Spoločnosť sa pripája k skupine spoločností v rámci iniciatívy RE100, ktoré sa zaviazali k používaniu 100% obnoviteľnej elektriny, s cieľom dosiahnuť tento míľnik do roku 2023.

Spoločnosť Epson tiež prisľúbila, že do roku 2050 dosiahne uhlíkovú neutralitu a úplne eliminuje používanie vyčerpateľných podzemných zdrojov. Svoj pokrok na globálnej úrovni plánuje pravidelne vykazovať.

Novovymenovaný prezident spoločnosti Epson Europe, Yoshiro Nagafusa, s radosťou víta víziu spoločnosti Epson zameranú na udržateľnosť.

Epson Europe Yoshiro Nagafusa
Prezident spoločnosti Epson Europe, Yoshiro Nagafusa

Yoshiro Nagafusa, ktorý bol vymenovaný za prezidenta spoločnosti Epson Europe 1. apríla tohto roka, tento prísľub komentuje nasledovne: „V spoločnosti Epson sa snažíme realizovať a vyvíjať naše technológie tak, aby sme zároveň našej spoločnosti pomáhali riešiť nové problémy, ktorým musí čeliť. Medzi dôležité oblasti však nepatrí len zmena klímy. Som vážne hrdý na to, že sa tejto vedúcej úlohy ujímam práve v čase, keď spoločnosť Epson vstupuje do novej éry. Teším sa, že budem môcť naše európske aktivity viest smerom k znižovaniu vplyvu produktov, služieb a dodávateľských reťazcov spoločnosti Epson na životné prostredie.“

Predtým, než bol Yoshiro Nagafusa vymenovaný za prezidenta spoločnosti, pracoval na pozícii Senior Vice President spoločnosti Epson Europe a zodpovedal za optimalizáciu infraštruktúry a predajnej činnosti pre oblasť CISMEA. Počas viac ako 30 rokov svojej kariéry v spoločnosti Epson zastával viacero vyšších pozícií nielen v Európe, ale aj po celom svete.

Epson 25 Renewed – aktualizovaná environmentálna vízia 2050

Spoločnosť Epson nedávno predstavila Epson 25 Renewed, novú víziu, ktorá spoločnosti pomôže dosiahnuť ciele v oblasti udržateľnosti  a rozvíjania komunít. Vďaka svojmu významnému prísľubu v oblasti udržateľnosti a doposiaľ dosiahnutým výsledkom sa spoločnosť Epson podľa rebríčka udržateľnosti organizácie IDC umiestňuje ako jedna z desiatich najlepšie hodnotených spoločností a vo všetkých meraných oblastiach dosahuje nadpriemerné výsledky.

Aktualizovaná environmentálna vízia 2050 spoločnosti Epson tieto ciele podporuje. Spoločnosť Epson sa totiž zaväzuje, že do roku 2050 dosiahne uhlíkovú neutralitu a eliminuje používanie vyčerpateľných podzemných zdrojov prostredníctvom programu dekarbonizácie, optimalizácie využívania zdrojov, zmiernenie vplyvu spotrebiteľov na životné prostredie a vývoja inovatívnych ekologických technológií.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Naša nová Environmentálna vízia 2050 a naše členstvo v skupine spoločností iniciatívy RE100 sú pre našu spoločnosť významné míľniky. Aktualizovaná vízia je dôkazom toho, ako ďaleko sme sa ako spoločnosť doteraz dostali a ako ďaleko sa chceme dostať vďaka tomu, že si stanovíme ambiciózne a merateľné ciele. Inšpiruje ma, že sú naši zamestnanci v celej Európe pripravení túto víziu realizovať a mám absolútnu dôveru v naše schopnosti tieto ciele spoločne dosiahnuť.“

RE100

Dňa 15. apríla oznámila spoločnosť Epson, že sa pripojí ku globálnej skupine veľkých a vplyvných spoločností v rámci iniciatívy RE100, ktoré sa zaväzujú používať 100% obnoviteľnej energie. Spoločnosť Epson k tomuto cieľu mieri rýchlo, už 26. marca 2021 oznámila, že všetky podniky v prefektúre Nagano prejdú do 1. apríla 2021 na 100% obnoviteľnú elektrinu.
Táto správa nasleduje po oznámení spoločnosti Epson zo 16. marca, že všetky jej pobočky na celom svete budú spĺňať požiadavky na elektrinu zo 100% obnoviteľných zdrojov energie do roku 2023.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo