Konica Minolta AccurioJet KM-1e HD.

Konica Minolta, líder v oblasti priemyselnej a komerčnej tlače a riešení balenia, oznamuje uvedenie svojho AccurioJet KM-1e High Definition (HD), digitálneho atramentového tlačového stroja B2+, evolúcie AccurioJet KM-1e, ktorý umožní rozširovať podnikanie zákazníkov Konica Minolta.

Kvalita výtlačkov AccurioJet KM-1e sa zlepšila použitím novej HD technológie

Zvýšenie kvality sa týka hlavne pri odtieňoch pleti, jednotnosti plných plôch a reprodukcii textúr. Konica Minolta hodnotí kvalitu obrazu „ako najlepšiu v odbore“. AccurioJet KM-1e ponúka tlačový formát B2+ (585 x 750 mm) a poskytuje výstupnú tlač s rozlíšením 1200 x 1200 DPI, ktorá konkuruje kvalite ofsetovej tlače.

Od uvedenia AccurioJet KM-1 (digitálneho hárkového LED UV atramentového tlačového stroja) v roku 2016 spoločnosť Konica Minolta nepretržite podporuje svojich zákazníkov pri transformácii a rozširovaní ich podnikania. Konečný cieľ spoločnosti byť blízko k zákazníkovi umožnil stavať na vlastných technológiách.

V roku 2020 bol uvedený na trh model KM-1e, ktorý umožňuje tlač s vysokou pridanou hodnotou a vylepšenou konektivitou pre následné spracovanie od tretích strán a širšiu škálu substrátov. Nenatieraný, natieraný papier, farebné a metalické papiere, priehľadné médiá, plastové médiá, plátno sú všetky substráty, ktoré možno použiť na zariadení. AccurioJet KM-1e LED UV, získala certifikáciu odfarbovania INGEDE pre nenatierané a natierané papiere, ktorá zahŕňa aj recyklované druhy.

Nový model AccurioJet KM-1e HD, stavia na týchto silných stránkach a ešte viac zvyšuje svoju príťažlivosť pre aplikácie, ako sú fotografie, umelecké knihy a tlač obalov, ktoré patria medzi špecializované trhy.

V Európe bola spoločnosť Werner Druck AG ohlásená ako prvý zákazník modelu AccurioJet KM-1e HD od Konica Minolta v rámci jej expanzie na trhy personalizovaného balenia a povrchovej úpravy. Werner Druck & Medien si tiež objednal aj zariadenia MGI JetVarnish 3D a Motion Cutter.

Konica Minolta hovorí: „Modely AccurioJet KM-1e a KM-1e HD sú dôležitými piliermi našej stratégie, ktorá pomáha našim zákazníkom prehodnotiť kreativitu. Nová HD technológia, prináša ešte vyšší stupeň kvality obrazu. V úzkom partnerstve sa snažíme klientom pomôcť preskúmať množstvo nových možnosti, ktoré digitalizácia prináša.“

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo