Digitálny tlačový stroj HP PageWide C500

Poľská spoločnosť TFP, známy poskytovateľ riešení v oblastí vlnitej lepenky, sa rozhodla investovať do nového digitálneho tlačového stroja na priamu tlač na vlnitú lepenku. TFP je rodinná firma, ktorá sa od roku 1992 špecializuje na výrobu vlnitej lepenky a obalov.

Zariadenie v priemyselnom meradle je prvou jednotkou HP PageWide C500 inštalovanou v Poľsku

Stroj je umiestnený v hlavnom závode spoločnosti TFP na výrobu vlnitej lepenky v západnom Poľsku. Zariadenie umožní spoločnosti TFP obsluhovať lokálny trh, ako aj dodávať na požiadanie, variabilné a personalizované produkty pre značky v Poľsku, Nemecku a strednej Európe.

„Rozumieme rastúcemu zameraniu značiek na ponúkanie vysokokvalitných a udržateľných riešení, najmä v priemysle digitálne tlačených obalov. Ako veľký hráč sa vždy zameriavame na to, aby sme ako prví predstavili novú technológiu, aby sme splnili potreby našich zákazníkov hneď, ako sa objavia na trhu. Vždy hľadáme najlepší dostupný stroj a správny cieľový trh,“ povedal Andrzej Tylenda, generálny riaditeľ TFP.

HP PageWide C500
HP PageWide C500

HP PageWide C500 prináša výhody digitálnej tlače s flexibilitou, zrýchleným časom uvedenia produktu na trh a znížením odpadu a zásob bez nutnosti robiť kompromisy v kvalite tlače.

Tlačový stroj, je založený na jednoprechodovej technológii HP Thermal Inkjet, poskytuje kvalitu ofsetovej tlače pre širokú škálu aplikácií z vlnitej lepenky s natieraným i nenatieraným povrchom. Tlač poskytuje ostrý text a čiarové kódy, plynulé prechody tónov a živé farby. HP PageWide C500 používa CMYK atramenty na vodnej báze, spĺňajúce prísne štandardy balenia potravín.
Stroj, je navrhnutý na produkciu tlače v náročných produkčných prostrediach, tlačí rýchlosťou až 75 metrov štvorcových za minútu v špičkovej kvalite s natívnym rozlíšením 1200 npi (nozzles per inch), na rôzne hrúbky, druhy, povrchy a veľkostí médií (max. veľkosť hárku: 1,32m x 2,5m).

Video: HP PageWide C500
https://www.youtube.com/watch?v=VFC8M5MbFTY&t=1s

Zdroj: HP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo