Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG ponúka tlačové stroje typovej radu Speedmaster v malých a stredných formátoch, ale aj vo formáte (B1) až 75 x 105 cm. Široké uplatnenie strojov značky Heidelberg od komerčnej akcidenčnej tlače až po oblasť obalového priemyslu je dané veľkou flexibilitou a celým radom ponúkaných konfigurácií, ktoré umožňujú ušiť tlačový stroj zákazníkovi doslova na mieru, a to od jednofarbového stroja až po mnohovežové stroje s obracačom a lakovacími jednotkami.

Tlačové stroje značky Heidelberg patria k špičke na svetových trhoch. Heidelberg produkuje vysoko kvalitnú a trvalú hodnotu, a to hlavne vďaka dokonalému dielenskému spracovaniu, spoľahlivosti a technickým inováciám.

Speedmaster CX 102

Na základe úspešnej platformy produktového radu Speedmaster CD 102 bolo súčasné produktové portfólio tlačových strojov vo formáte B1 doplnené o „Speedmaster CX 102“, čím bola vyplnená medzera medzi Speedmaster CD 102 a Speedmaster XL 105. Pozícia Speedmaster CX 102, s maximálnou rýchlosťou tlače 16.500 hárkov/h je z hľadiska ceny a výkonu tou pravou voľbou pre tých, ktorí oceňujú XL technológiu, ale bez potreby takého vysokého výkonu, aký má Speedmaster XL 105. Maximálna rýchlosť tlače Speedmaster CD 102 je 15.000 hárkov/h. K najvýkonnejším stále patrí Speedmaster XL 105 s max. rýchlosťou tlače 18.000 hárkov/h.

Speedmaster CX 102

Na veľtrhu Ipex 2010 predstavila spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG vo svetovej premiére hárkový tlačový stroj „Speedmaster CX 102“. Heidelberg spojením toho najlepšieho z tradičnej platformy stroja Speedmaster CD 102 a najmodernejších prvkov stroja Speedmaster XL 105 vytvoril nový tlačový stroj, ktorý perfektne dopĺňa portfólio strojov Heidelberg vo formáte B1. Speedmaster CX 102 svojimi parametrami a cenou vypĺňa priestor medzi strojmi Speedmaster CD 102 a XL 105. Stroj je určený na komerčnú tlač, tlač etikiet, obalov a high-end aplikácií, hlavne kde sa pre potlač používa papier alebo kartón 0,03 – 1,0 mm hrúbky. Max. rozmer hárku je 720 x 1020 mm, max. potlačená plocha je 700 x 1020 mm. Stroj môže byť vybavený max. ôsmimi tlačovými jednotkami.

Maximálna produktivita a automatizácia

Štandardnými prvkami výbavy CX 102 sú Preset Plus nakladač a Preset Plus vykladač, dynamická brzda hárkov, nový systém chytačov hárkov, systém vedenia hárkov AirTransfer System s Venturiho tryskami či nové ložiská uloženia valcov. Inovovaná bola tiež konštrukcia tlačových jednotiek a celkový dizajn stroja. Všetky tieto zmeny umožnili zvýšiť produkčnú rýchlosť na 16.500 hárkov/h. Všetky ovládania stroja sú riadené diaľkovo, a to z centrálneho pultu Prinect Press Center, ktorý je tiež vybavený systémom Intellistart pre rýchlu zmenu na novú zákazku. Úplná integrovateľnosť tlačového stroja CX 102 do JDF pracovného prostredia (workflow) tlačiarne je v prípade strojov Heidelberg samozrejmosťou.

Ekologická prevádzka a šetrnosť

Stroj Speedmaster CX 102 spĺňa najprísnejšie kritériá na ekologickú a úspornú prevádzku, ako je zníženie spotreby energie vďaka modulom AirStar či CombiStar, ale aj tiež napr. pre tlač s redukciou alkoholu. V spojení so systémom Prinect Inpress Control pre in-line kontrolu farebnosti a sútlače priamo v stroji sa výrazne znižuje spotreba makulatúr a celkovo sa znižujú aj rozbehové časy stroja. Tlačové stroje CX 102 sú k dispozícii od štvorfarbovej verzie až po osemfarbové stroje s lakovaním. Tlačový stroj Speedmaster CX 102 je ponúkaný od veľtrhu Ipex 2010 a prvé stroje sú už úspešne inštalované po celom svete.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo