V tomto roku otvára svoje brány 6. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku – FOTO SLOVAKIA 2017. Podujatie, ktoré už tradične spája výstavu so sprievodným programom. Rovnako ako predminulý rok ho zastreší historická Stará tržnica. A čo vás čaká?

FOTO SLOVAKIA 2017

V hlavnom programovom bloku sa predstavia známi slovenskí fotografi a odborníci na fotografiu Ivan Čaniga, Ľubo Špirko, Ján Štovka, Matúš Zajac, Martin Dodrv a Marián Pauer. Z Českej republiky k nám príde fotograf prírody – Petr Bambousek.


Foto: Fascinujúci svet prírody predstaví Petr Bambousek. Navštívime s ním exotické Borneo.

V druhom bloku prednášok sa predstavia fotografi Tomáš Hulík, Martin Farkaš, Roman Borák a šéfredaktor ePhoto.sk Karol Srnec. Táto časť bude venovaná praktickému využitiu fototechniky.


Foto: Len nedávno sa z Mongolska vrátil Tomáš Hulík, ako ambasádor Nikonu tam odskúšal najnovšiu zrkadlovku Nikon D850.

Uprostred tržnice bude tradičný otvorený ateliér, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami Fomei. Nebudú tu chýbať praktické ukážky portrétneho fotenia.

Známy fakír Igor Slovák sa netradične predstaví ako fotograf portrétnej Fine Art fotografie. Speváčka Miša vymení mikrofón za fotoaparát, aby návštevníkov naučila ako sa fotia detičky. Komerčnej i nekomerčnej módnej fotografii sa bude venovať fotografka Petra Baranovičová. Firma Fomei predstaví novinky zo sveta ateliérového svietenia a tlače fotografií.

FOTO SLOVAKIA 2017
Foto: Fakír Igor Slovák sa netradične predstaví ako fotograf.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať fotenie v ateliéri, kde im budú k dispozícii členovia skupiny Fringia, oblečení v nádherných historických kostýmoch. Svojimi fotografiami sa naviac pochvália členovia Asociácie slovenských svadobných fotografov.


Foto:  Návštevníkom v ateliéri zapózujú členovia skupiny Fringia.

Čo by to bolo za podujatie pre fotografov, keby na ňom neboli aj stánky výrobcov techniky a firiem ponúkajúcich služby v oblasti fotografie, videa a mobilných telefónov? Nielen novinky predstavia Nikon, Canon, Olympus, Lowepro, Fujifilm, Sony, Sony Mobile, Samsung, Eizo, Fomei a ďalší.

FOTO SLOVAKIA 2017

Organizátorom podujatia je najväčší fotografický portál na Slovensku, ePhoto.sk.

Miesto: Stará Tržnica, Nám. SNP, Bratislava
Dátum a čas: 5. november 2017, 9.00 – 18.00 hod.
Vstupné: 5€
Viac informácií, vrátane kompletného programu, nájdete na stránke: www.fotoslovakia.sk

Zdroj: FOTO SLOVAKIA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo