Epson patrí v udržateľnosti medzi najzodpovednejšie technologické spoločností.

Spoločnosť Epson získala od nezávislej spoločnosti EcoVadis ocenenie Platinum za spoločenskú zodpovednosť firmy. Platinové ocenenie, ktoré bolo zavedené v roku 2020 znamená, že sa spoločnosť Epson radí medzi 1% najzodpovednejších spoločností v danom odbore. 

Spoločnosť Epson získala za predchádzajúce tri roky zlaté ocenenia. Zlaté ocenenie sa udeľuje spoločnostiam, ktoré sa prepracujú medzi  5% najlepšie hodnotených spoločností. Platinové ocenenie bolo spoločnosti Epson udelené ako uznanie jej iniciatív v oblasti globálnej spoločenskej zodpovednosti firmy (CSR).

Hodnotenie spoločnosti EcoVadis sa zameriava na štyri oblasti: životné prostredie, prácu a ľudské práva, etiku a udržateľné obstarávanie.

Spoločnosť Epson získala hodnotenie „Vynikajúci“ (najvyššie možné hodnotenie) za životné prostredie. Aj v oblastiach udržateľného obstarávania, práce a ľudských práv a etiky získala vysoké hodnotenie, čo ju v odvetví výroby počítačov a periférnych zariadení radí medzi 1% najzodpovednejších firiem.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson CZ & SK 

„Certifikácia EcoVadis Platinum poskytuje našim zákazníkom istotu, že spoločnosť Epson prijíma všetky dostupné opatrenia na dosiahnutie udržateľnosti vo všetkých činnostiach. Udržateľnosť máme v DNA, prechádza cez všetko, čo robíme.
Vďaka platinovému oceneniu si naši zákazníci môžu byť istí, že každý aspekt nášho podnikania je nezávisle skontrolovaný a certifikovaný a že sme plne odhodlaní dosahovať najvyšších štandardov udržateľnosti.“

Spoločnosť EcoVadis

EcoVadis poskytuje nezávislú a dôveryhodnú spoločnú platformu pre hodnotenie a porovnanie viac ako 65 000 skupín a spoločností v 200 priemyselných odvetviach v 160 krajinách. Kritériá hodnotenia CSR sú založené na štandardoch udržateľnosti tisícov externých zdrojov, ako sú mimovládne organizácie, odbory, medzinárodné organizácie, miestne vlády a audítorské organizácie.

Spoločnosť Epson

Epson sa sa usiluje využívať svoje efektívne, kompaktné a precízne technológie na podporu inovácií v štyroch oblastiach vrátane atramentových tlačiarní. Veríme, že technológie spoločnosti Epson pomáhajú obmedziť vplyv na životné prostredie, zvýšiť produktivitu a zohrávajú významnú úlohu pri riešení spoločenských problémov a pri dosahovaní cieľov OSN v oblasti udržateľného rozvoja.

Spoločnosť Epson sa usiluje o dosiahnutie udržateľnosti a uverejňuje podrobnosti o svojich iniciatívach na ochranu životného prostredia, vytváraní sociálnych hodnôt, riadení spoločnosti a ďalších aktivitách CSR uvedených v dokumentoch Integrated Report a Sustainability Report. Informácie sú zverejňované aj na stránkach spoločenskej zodpovednosti na webe spoločnosti.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo