V dnešnom rýchlo sa meniacom svete technológií je dôležité sa vedieť orientovať. Určite budete súhlasiť, že nie vždy prezentované informácie o konkrétnej technológii sú dostatočné a presvedčivé, hlavne z pohľadu nasadenia a skutočnej produkcie. V situácii keď sa rozhodujete rozšíriť prevádzku alebo chcete realizovať svoj obchodný zámer, určite uvítate možnosť vidieť celý výrobný reťazec.

Spoločnosť RICOH Slovakia zorganizovala v dňoch 19. 3. – 21. 3. 2019 Open Days. Za spoluúčasti firiem FORMICA CZ, Antalis a.s. (dodávateľ papiera) a Heidelberg SK/CZ, organizátor pripravil hodnotný odborný program s cieľom prezentovať nové trendy a inšpirovať svojich aj potencionálnych klientov.

Ricoh Open Days
Na Ricoh Open Days mali možnosť návštevníci i odborníci z branže vidieť v premiére nové digitálne produkčné zariadenie Ricoh Pro C7200sx spolu s ukážkami tlače. Nový model tlačového stroja Ricoh Pro C7200sx z produktového radu „Ricoh Pro“, vstupom na trh sa stretol s veľkým záujmom v digitálnom, ale i ofsetovom prostredí.

Zariadenie prinieslo nielen pridanú piatu farbu (biela, číra, reflexná ružová, neónová žltá, neviditeľná červená), vysoké gramáže použiteľných médií až do 360 g/m2, zaujímavé rozmery médií až do 1 260 mm (aj silne štruktúrovaných), ale hlavne vysokú produktivitu spojenú s veľkou stabilitou výstupu.

Ricoh Open Days

Ricoh Pro C7200sx spolu s ukážkami tlače

Zúčastnení mali možnosť bližšie spoznať portfólio softvérových nástrojov (Ricoh TotalFlow) určených pre kontrolu a riadenie tlačového procesu. Mohli sa oboznámiť s celým tlačovým prostredím: od prípravy dát, riadením procesu výroby od príjmu zákazky, vyradenia, cez predtlačovú kontrolu a tlač zákazky, až po finálne spracovanie.

Záujem bol hlavne o softvérové riešenia pre tvorbu variabilných dát a tlač špeciálnych efektov. Rastúci dopyt po obalových materiáloch vyžaduje stále častejšie zušľachťovanie na báze metalických efektov. Záujemcov z  oblasti reklamnej produkcie určite zaujali efekty neónových farieb, číreho laku alebo tlač bielou, či neviditeľný bezpečnostný UV toner.

Ricoh Open Days
Ricoh Open Days

Finalizácia tlačenej produkcie

Nepochybne k digitálnej tlačenej produkcii patrí aj jej finalizácia. Spoločnosť FORMICA CZ, ako partner podujatia prezentovala zariadenia pre spracovanie tlačenej digitálnej produkcie. Návštevníci mohli vidieť laminovací stroj FOLIANT Vega 400A s vysokým výkonom, ktorý laminuje hárky až do formátu B3+. Pre finalizáciu je určené aj multifunkčné rezacie zariadenie Duplo DC-616 Pro s elektronickým nastavovaním, ktoré ponúka bigovanie i perforáciu. Zaujalo aj falcovacie zariadenie Multigraf Touchline CF375 s integrovanou nožovou jednotkou, určené pro skladanie hárkov vyšších gramáží. Nastavovanie stroja sa prevádza na dotykovom displeji. Maximálna gramáž pre skladanie až 400 gsm.

Ricoh Open Days

RICOH Slovakia s.r.o.

Monika Pravdová, marketingový špecialista: „Počas troch dní náš profesionálny tím z oddelenia produkčnej tlače zaregistroval množstvo myšlienok, prístupov a postrehov. Veľmi nás teší, že sme mali príležitosťou sa stretnúť s ľuďmi z odvetvia, ktorým sme pomohli uspieť a rásť s našimi technológiami. Veríme, že Open days poskytol odpovede na otázky spolu s konkrétnymi nástrojmi na rozvíjanie činnosti a na nájdenie nových príležitostí v podnikateľskom prostredí.“

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo