Kniha Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia ukazuje krásy Slovenska z vtáčej perspektívy.

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev 5. septembra večer v bratislavskom kine Lumiére po prvý raz prezentoval 20 minútový film Amazing Slovakia, ktorý je súčasťou limitovanej edície knihy Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia, vychádzajúcej v slovenskom a anglickom jazyku.  Monotematicky sa venuje Slovensku. Na slávnostnú prezentáciu prijali pozvanie aj prezident SR Andrej Kiska a americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling.

Úžasné SLOVENSKO

Filip Kulisev ukázal krásy Slovenska prostredníctvom záberov z vtáčej perspektívy.

„Vďaka pohľadom z výšky dokážu mnohé skryté krásy vyniknúť. Takto sa mi podarilo vyfotiť jedinú čriedu zubrov na Slovensku, jazero Morské Oko skryté v bohatých lesoch Vihorlatu alebo Domašínsky meander na Váhu, ktorý sa nápadne podobá na jeho slávnejší náprotivok na rieke Colorado v americkom Grand Canyone. Málo známy Čabraďský hrad na strednom Slovensku ukazuje, že za Machu Picchu netreba cestovať až do Peru,“ povedal Filip Kulisev.

President of the Slovak Republik Andrej Kiska - Filip Kulisev
Prírodné krásy sa tak nezužujú len na najznámejšie turistické lokality krajiny, ako sú Vysoké Tatry alebo Slovenský raj, ale predstavujú aj mnohé málo známe klenoty našej prírody.  „Slovensko nie je len nádherná príroda, ale aj história, ktorá ovplyvňuje naše územie posledné tisícročia. Hradné ruiny, veľkolepé zámky, opustené kláštory i starobylé kostoly sú dôkazom, že Slovensko bolo vždy križovatkou dejín v Európe,“ dodal Filip Kulisev.

President of the Slovak Republik Andrej Kiska - Filip Kulisev
Knihu a film Úžasné Slovensko/Amazing Planet považuje minister zahraničných vecí SR a dezignovaný šéf Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák za výbornú propagáciu Slovenska.

Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia „Slovensko je úžasná krajina, v ktorej kto chce, ten nájde všetko: od tatranských končiarov po dunajské zátoky, od karpatských viníc po vihorlatské lesy.“

Žiaľ, ešte stále sú na svete milióny ľudí, ktorí o nás, o Slovensku, nevedia. Alebo nevedia dosť. „Práve preto podporujem projekty, ako je tento Filipa Kuliševa, ktoré šíria dobré meno Slovenska v zahraničí, ktoré ukazujú, že turistom a návštevníkom naozaj máme čo ponúknuť, čím zaujať, osloviť.

Dobrý marketing je viac ako polovica úspechu. Myslím si, že táto publikácia a film je vynikajúcim marketingom pre Slovensko,” zdôraznil Miroslav Lajčák.

Oficiálny krst knihy Úžasné Slovensko/Amazing Planet bude 19. 9. v Sydney v rámci medzinárodnej konferencie Federácie Svetovej obchodnej komory. Súčasťou podujatia bude aj výstava Amazing Planet.

Filip Kulisev

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Absolvoval takmer 200 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal deväť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov.

Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí k nadšeným milovníkom prírody a podporuje aktivity na jej ochranu aj pre budúce generácie.

Zdroj: Amazing Planet

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo