Canon rozširil kolekciu modelov PowerShot o robustný a vodotesný PowerShot D300, ktorý je ideálny pre dobrodružné povahy a milovníkov adrenalínových športov. Dokáže zachytiť dianie pod vodnou hladinou až do hĺbky 25 m – v špičkovej obrazovej kvalite a s prirodzenými farbami dokonca aj v slabom osvetlení.

Canon PowerShot D30

Srdcom fotoaparátu je Canon HS System – výkonná kombinácia vysokocitlivého snímača a obrazového procesora DIGIC, ktorá je zárukou vynikajúcej kvality a poskytuje špičkové snímky aj v slabom osvetlení. PowerShot D30 využíva technológie 12,1-megapixelového snímača CMOS a 28 mm širokouhlého objektívu Canon s 5x zoomom, aby vám pomohol zachytiť krásy podmorského sveta v úžasných detailoch. PowerShot D30 disponuje optickým stabilizátorom obrazu na tvorbu ostrých a zreteľných záberov, a tiež technológiou Inteligentný systém IS, ktorá automaticky zvolí najvhodnejší spôsob stabilizácie v širokej škále situácií a nastavení.


Robustný fotoaparát PowerShot D30 je určený na podmorské zábery a je vodotesný až do hĺbky 25 metrov – ako zatiaľ jediný kompaktný fotoaparát na svete – a aj v takejto hĺbke vám poskytne snímky v obrazovej kvalite Canon. Je vždy pripravený vydať sa s vami na dobrodružnú výpravu – nárazuvzdornosť pri pádoch z výšky až 2 m, odolnosť voči mrazu do -10 °C a prachotesnosť z neho robia ideálny fotoaparát na zimnú lyžovačku, horolezectvo alebo potápanie. PowerShot D30 má nielen odolnú konštrukciu, ale je aj dostatočne tenký a ľahký, aby sa vám pohodlne zmestil do ruksaku s potrebným vybavením.


Môžete si ho tak vziať so sebou prakticky kamkoľvek a domov si priniesť nádherné snímky. Špeciálny režim na fotografovanie pod vodou spolu s jednoducho prístupnou funkciou Užívateľské vyváženie bielej umožňujú rýchlu úpravu nastavení, aby sa docielili prirodzené farby v podmorskom prostredí – ak práve objavujete neznámu jaskyňu alebo pestrofarebný svet koralového útesu.

Kreatívne ovládanie na dosah vašich prstov
Aby bolo snímanie čo najjednoduchšie,  fotoaparát je vybavený technológiou Smart Auto z dielne Canon, ktorá automaticky rozpozná najmenej 32 rôznych typov scén a uplatní za vás najlepšiu kombináciu nastavení fotoaparátu. Vďaka zadnému displeju fotoaparátu môžete dokonca aj uprostred rýchlej akcie dosiahnuť dokonalú kompozíciu. PowerShot D30 má zreteľný 7,5 cm (3,0”) displej PureColor II LCD s rozlíšením 460 000 bodov a režimom Sunlight LCD, ktorý vám uľahčí fotografovanie a prezeranie snímok dokonca aj v jasnom slnečnom počasí.

Zdieľajte a označujte snímky podľa miesta ich zhotovenia
Fotoaparát má vlastnú GPS jednotku a dokáže  jej prostredníctvom  zaznamenať a vložiť do fotografií či videa zemepisné údaje o mieste ich zhotovenia. Vy aj vaši blízki si potom môžu miesta zhotovenia snímok rýchlo a jednoducho vyhľadať na mape – prostredníctvom dodaného softvéru Map Utility alebo cez Google Earth. Energeticky úsporná funkcia GPS záznamu fotoaparátu PowerShot D30 dokáže taktiež spätne zrekonštruovať trasu, ktorú ste pri svojich fotografických výpravách prešli.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo